25 NIEDZIELA ZWYKŁA /22.09.2013r./

1. Dziś przypada 25 niedziela zwykła.

Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10.45 czterech kandydatów otrzyma promocję na ministrantów.

Ksiądz Arcybiskup zaprasza dziś do procesji z relikwiami św. Stanisława oraz św. Doroty, która rozpocznie się w Bazylice Św. Elżbiety o godz. 16.00, a zakończy się Mszą św. w kościele p.w. Św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

w poniedziałek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny

w środę – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

w piątek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera

w sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Muchoborskiej o godz. 17.30.

4. W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi, do której szczególnie zachęcamy przed odpustem parafialnym.

5. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w spotkaniach scholii dziecięcej. Spotkania w każdą sobotę o godz. 14.30 w domu Sióstr Salezjanek. Siostry salezjanki zapraszają również na spotkania scholii młodzieżowej w piątki o godz. 19.00.

6. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zaprasza na kursy języków nowożytnych (angielski, niemiecki, włoski i francuski) oraz biblijnych (hebrajski, grecki, aramejski i łaciński). Więcej informacji w gablocie ogłoszeń lub na stronach www.pwt.wroc.pl w zakładce „Języki”. Zapisy do 1 X 2013 r.

7. W tym tygodniu odbędzie się zdjęcie miar do strojów komunijnych dla dzieci klas drugich. We wtorek zapraszamy na godz. 18.30 klasę 2b, o godz. 19.00 klasa 2c. W środę o godz. 18.30 kl. 2d, o godz. 19.00 dzieci spoza szkoły nr 25.

8. W czwartek o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klas 1 i 2 gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

9. Nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z Rodzicami, młodzieży oraz wszystkich chętnych do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Wyjazd w dniu 19.10.2013r. Zapisać można się w zakrystii.

10. Parafia Macierzyństwa NMP z Pilczyc organizuje I Pieszą Pielgrzymkę na Święte Wzgórze Osobowickie w sobotę, 05.10.2013r. pod hasłem "Maryja w świetle wiary”. Zapisać można się w zakrystii. Więcej informacji.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze: misyjny w cenie 6 zł i duży kalendarz naszej archidiecezji w cenie 7 zł.

12. W niedzielę, 29.09.2012r. obchodzić będziemy w naszej parafii odpust ku czci św. Michała Archanioła. O godz. 12.00 uroczysta Msza Św. odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. dr hab. Andrzej Tomko Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Ten dzień przeżywać będziemy jako dziękczynienie w 6 rocznicę koronacji figury Matki Bożej Muchoborskiej oraz 30 rocznicę święceń kapłańskich Ks. Proboszcza. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 13.00.

13. Jest jeszcze wolna intencja w czwartek o godz. 18.00.

14. Jest nowa książka intencji na rok 2014. Intencję można zamawiać w kancelarii i w zakrystii po Mszy Św.