Ogłoszenia Parafialne 19 Niedziela Zwykła 12.08.2018r.

1. Dzisiaj przypada 19 niedziela zwykła w roku liturgicznym. Jest to druga niedziela sierpnia, więc jak co roku ofiary na tacę przeznaczone są na Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 12.00 udzielimy chrztu dzieciom.

3. Jutro przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Różaniec fatimski i procesję o godz. 17.00.

4. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13.00 w niedzielę, natomiast Msza o godz. 12.00 jest Mszą recytowaną. Chrzty są wówczas sprawowane w czasie Mszy o godz. 12.00.

5. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

we wtorek - św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika;

w piątek - św. Jacka, kapłana;

6. Natomiast w najbliższą środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest świętem nakazanym. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej, dlatego też na Eucharystię przyniesiemy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione na koniec Mszy. Tego dnia Msze święte sprawowane będą w porządku niedzielnym: 8.00, 9.30, 10.45, 12.00 i 17.30 (Nowenna). Tradycyjnie też, ofiary składane na tacę w tę uroczystość przeznaczone są na budowę i remont kościołów w naszej Archidiecezji.

7. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę „Cudu nad Wisłą"

oraz modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17.30.

9. Msza św. za Parafian w czwartek o godz. 7.00.

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

XVIII niedziela zwykła (05.08.2018)

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca: po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, po każdej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, a ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

2. Przypominamy, że w sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 13.00 w niedziele, natomiast Msza o godz. 12.00 jest Mszą recytowaną. Chrzty w 2. i 4. niedzielę miesiąca będą sprawowane w czasie Mszy św. o godz. 12.00.

3. W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy również:
we wtorek - bł. Edmunda Bojanowskiego;
w środę - św. Dominika, kapłana;
w czwartek - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;
w piątek - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
w sobotę - św. Klary - dziewicy;

5. Msza św. za Parafian sprawowana będzie w środę o godz. 7.00.

6. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

8. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

9. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.00 udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00 w kościele.

10. W sierpniu wielu katolików pielgrzymuje do tronu Jasnogórskiej Pani i do innych sanktuariów. Chciejmy w naszej codziennej modlitwie łączyć się z pielgrzymami, którzy nasze intencje zanoszą do domu naszej wspólnej Matki.