Ogłoszenia parafialne - Szósta niedziela zwykła 16.02.2020r.

1. Przeżywamy dziś szóstą niedzielę zwykłą, podczas której uczestniczymy w Ofierze eucharystycznej, dziękując Bogu za wielkie dzieła dokonane przez Niego dla nas. W czasie Mszy św. zostanie odczytany list biskupów polskich, przypominający o wielkich zasługach Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego dla Kościoła i Narodu Polskiego oraz zapowiadający jego Beatyfikację.

6. Próba chóru we wtorek i w piątek, po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym. Zapraszamy osoby chcące zapisać się do chóru o przyjście na próbę.

3. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13.30 zostanie udzielony sakrament Chrztu. Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych w sobotę po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 w kościele.

4. Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz Wspólnotę Dzieci Maryi na bal karnawałowy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.

5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych będzie po feriach - 27 lutego, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

6. Nauki przedmałżeńskie w naszej Parafii rozpoczną się w niedzielę 01 marca o godz. 16.00w Domu Parafialnym. Kolejne spotkania odbywać się będą w czwartki.

7. Husaria Maryi zaprasza na jednodniową pielgrzymkę autokarową mężczyzn na Jasną Górę, która nastąpi w sobotę - 29 lutego. Wyjazd o godz. 8.00 z przystanku przy kościele. W programie: Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej po wałach jasnogórskich oraz zwiedzanie klasztoru. Powrót około godz. 18.00. Koszt wyjazdu 50 zł od osoby.

8. Planowane są również dwie kolejne pielgrzymki autokarowe. Pielgrzymka w sobotę 28 marca do Gostynia i miejsc związanych z błogosławionym Edmundem Bojanowskim - założycielem Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Maryi Niepokalanej. W drugiej połowie maja będzie miała miejsce 5-6 dniowa pielgrzymka do Wilna i Sokółki. Szczegóły tych pielgrzymek zostaną odczytane w późniejszym terminie.

Ogłoszenia parafialne - Piąta niedziela zwykła 09.02.2020r.

1. Przeżywamy dziś Piątą niedzielę zwykłą, w której Ewangelia wzywa nas, abyśmy w codzienności, także w tym rozpoczynającym się tygodniu byli światłem i solą wszędzie tam, gdzie żyjemy, uczymy się i pracujemy. W naszej Parafii gościmy Ks. Dr. Jacka Froniewskiego, który wygłosi do nas Słowo Boże i wygłosi konferencję do Rodziców i Dzieci komunijnych.

2. Podczas Mszy św. o godz. 13.30 zostanie udzielony sakrament Chrztu.

3. Spotkanie dla Rodziców i Dzieci komunijnych odbędzie się w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 13.30; zostaną na nim poświęcone świece do I Komunii.

4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00.

5. We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w którym przypada Światowy Dzień Chorych. Z tej racji będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, w czasie której zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. Możliwość przyjęcia sakramentu jest skierowana do osób doświadczających choroby lub w podeszłym wieku. Aby sakrament był skuteczny, należy być w stanie łaski uświęcającej, dlatego wykorzystajmy okazję do spowiedzi podczas Mszy świętych niedzielnych.

6. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca, w związku z czym zapraszamy na Różaniec fatimski o godz. 17.15.

7. Nauki przedmałżeńskie w naszej Parafii rozpoczną się w niedzielę 01 marca o godz. 16.00w Domu Parafialnym. Kolejne spotkania odbywać się będą w czwartki.

8. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 8 w miesiącu lutym odbędzie się wyjątkowo w czwartym tygodniu po feriach - 27 lutego, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

9. Planowane są obecnie dwie pielgrzymki autokarowe. Pielgrzymka w sobotę 28 marca do Gostynia i miejsc związanych z błogosławionym Edmundem Bojanowskim. W drugiej połowie maja 5-6 dniowa do Wilna i Sokółki. Szczegóły tych pielgrzymek w późniejszym terminie.

10. W niedzielę 23 lutego o godz. 16.00 zapraszamy LSO i Marianki do Domu Parafialnego na zabawę karnawałową.

11. W naszym województwie rozpoczynamy okres ferii zimowych: życzymy dzieciom, młodzieży i wszystkim odpoczywającym, aby był to czas spokoju, nabierania sił do nauki i pracy oraz doświadczania miłości Boga w spotkaniach z bliskimi i wyjazdach.