Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne - 28 Niedziela zwykła 13.10.2019r.

1. W dzisiejszą niedzielę świętujemy 19. Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która funduje stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

 

2. W naszej Parafii gościmy dziś Wolontariuszkę z Komitetu Organizacyjnego Europejskiego Spotkania Młodych Taizé, która zapozna nas z informacjami dotyczącymi tego wydarzenia, mającego odbyć się we Wrocławiu pod koniec tego roku.

 

3. Dziś na Mszy św. o godz. 13.30 zostanie odprawiona Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu dzieciom.

 

4. Dzisiejszy Różaniec odbędzie się wyjątkowo o godz. 17.15 i będzie połączony z Procesją Fatimską z racji 13. dnia miesiąca.

 

5. Na dzisiejsze spotkanie dla Młodzieży o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chcących zaangażować się w Europejskie Spotkanie Młodych Taizé. Szczególnie zachęcamy do przyjścia Młodzież, tworzącą wolontariat podczas Światowych Dni Młodzieży, osoby zaangażowanych w takie samo wydarzenie we Wrocławiu 24 lata temu, kandydatów do Bierzmowania, a także tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w podobnym przedsięwzięciu.

 

6. W dniu jutrzejszym obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Będziemy polecać w modlitwie wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.  

 

7. Stajemy na progu kolejnego różańcowego tygodnia. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszamy na tę piękną modlitwę, w której Kościół zbiera się wokół Maryi. 

 

8. We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka nienarodzonego. W ich intencjach zostanie odmówiona wtorkowa modlitwa różańcowa. 

 

9. W środę będziemy wspominać 41 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Zachęcamy do tego, rozważać nauczanie św. Jana Pawła II oraz pomodlić się o jego wstawiennictwo.     

 

10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w czwartek o godz. 19.00 w salce na plebanii. Jednocześnie informujemy, że sakrament bierzmowania dla trzeciego roku przygotowań będzie miał miejsce 14 listopada.

 

11. W najbliższą sobotę o godz. 900 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla osób pragnących włączyć się w Krąg Rodzin w duchu Ruchu Światło Życie, który może powstać w naszej Parafii.

 

12. Przyszłą niedzielę, 20 października będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i Posłani”.. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście", tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Dlatego też taca z przyszłej niedzieli  będzie przeznaczona na potrzeby misji. 

 

13. Spotkanie dla rodziców i dzieci w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 1330

 

14. Na stoliku z prasą i na balaskach są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy wypisywać na nich imiona zmarłych drukowanymi literami, oraz ulicę. Wypisane kartki wypominkowe można wrzucać na tacę lub do skrzynki na balaskach.

 

15. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok, te osoby które myślą o zamówieniu Mszy św. Gregoriańskiej prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się w tej sprawie do księży by zarezerwować 30 kolejnych dni na odprawianie tych Mszy św.. Tradycja Mszy św. Gregoriańskich jest obecna w Kościele już od VII wieku i jest związana ze św. Grzegorzem Papieżem. Msze gregoriańskie mogą być odprawiane za jednego tylko zmarłego, nigdy zaś zbiorowo za kilku zmarłych. Odprawia się bezpośrednio po sobie 30 Mszy św.. Ważna jest ciągłość dni, same natomiast Msze św. mogą być sprawowane przez wielu księży i w wielu miejscach. Dwie Msze gregoriańskie tego samego cyklu nie mogą zostać odprawione jednego dnia; muszą to być dni po sobie następujące.

Ogłoszenia parafialne - 27 Niedziela zwykła 06.10.2019r.

1. Przeżywamy dziś 27. niedzielę zwykłą, która jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Pod koniec Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. 

 

2. Zmiana tajemnic żywego różańca dziś po Mszy o godz. 8.00. 

 

3. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwo różańcowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.  

 

4. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji Parafialnego Festynu Wspólnot, szczególnie członkom poszczególnych grup działających w naszej Parafii, Siostrom Salezjankom i Służebniczkom, a także tym, którzy przyszli by miło spędzić czas, poznać charakter  grup parafialnych i wspomóc nasz Caritas. W sposób szczególny podziękowania kierujemy do Straży Granicznej, Hotelu Terminal dziękując za owocną współpracę i do Gościa Niedzielnego. Na internetowej stronie Gościa Niedzielnego znajduje się relacja z naszgo festynu, zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami.

 

5. Zapraszamy komitet organizacyjny Festynu na spotkanie podsumowujące w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

 

6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas siódmych w czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

 

7. W sobotę odbędzie się Wrocławska Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Wyjście z katedry wrocławskiej o godz. 6.00, a zakończenie Mszą św. przy ołtarzu polowym w Trzebnicy o godz. 16.30. W naszej Parafii został zamówiony autobus, który przywiezie z Trzebnicy naszych pielgrzymów idących pieszo, a którym mogą wyruszyć także osoby pragnące uczestniczyć w samej końcowej Eucharystii. Wyjazd z przystanku przy kościele o godz. 14.00. Zapisy w zakrystii. Koszt wynosi 15 zł od osoby. Ważne do wszystkich pielgrzymów z naszej Parafii: Zbiórka przed wyjazdem powrotnym bezpośrednio po zakończeniu Mszy obok fontanny przy wejściu do bazyliki w Trzebnicy. 

 

8. Za tydzień na Mszy św. o godz. 13.30 Msza z sakramentem Chrztu św.. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00 w kościele.

 

9. Również w najbliższą niedzielę przypada trzynasty dzień miesiąca. W tym dniu na różaniec zapraszamy wyjątkowo na godz. 17.15, gdyż będzie połączony z Procesją fatimską wokół kościoła. 

 

10. W przyszłą niedzielę będziemy świętować XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia", powołanej przez Episkopat Polski w celu promowania nauczania Papieża Jana Pawła II i wspierania przedsięwzięć społecznych, m.in. fundowanie stypendiów dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. 

 

11. 19 października 2019r. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którzy będą chcieli zaangażować się w Krąg Rodzin w naszej Parafii.

 

12. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy podczas wszystkich Mszy św. Wolontariuszy organizujących Europejskie Spotkanie Młodych Taize. Przedstawią ideę spotkań, plany a także potrzeby. Już dziś zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, tych którzy pomagali i brali udział w spotkaniu 24 lata temu, angażowali się w pomoc przy ŚDM, a także po raz pierszy chcą się włączyć w taką pomoc. O godz. 1900 spotkanie dla chętnych w domu parafialnym.