Ogłoszenia duszpasterskie
30 Niedziela Zwykła /26.10.2014r./

1. Dziś przypada 30. niedziela w ciągu roku. Przeżywamy ją jako uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.

Dzisiaj, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze misyjne i kalendarze naszej archidiecezji na rok 2015.

Dziś wrocławskimi ulicami przejdzie V Marsz Mężczyzn pod hasłem „Wolni i odpowiedzialni w Jezusie”. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

we wtorek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

w sobotę – uroczystość Wszystkich Świętych

w niedzielę – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz.: 8:00, 9:30, 10:45, 12:00, 18:00.
NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 13:00.

W sobotę, 2 listopada przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym.
Po Mszy Św. o godz. 18:00 procesja na cmentarzu.

Przypominamy o możliwości zyskania odpustu. Odpust zupełny można uzyskać jeden raz od południa 1.11. do północy 2.11.

Warunki:

a. Spowiedź i Komunia św.,

b. Nawiedzenie kościoła,

c. Modlitwa słowami: „Ojcze nasz”

d. Wyznanie wiary w formie: „Wierzę w Boga”,

e. Dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego (np. „Zdrowaś Maryjo…”),

f. Wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się w intencji zmarłych, zyskają odpust dla zmarłych w czyśćcu cierpiących.

Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w inne dni cząstkowy.

3. Kończy się miesiąc październik, który jest poświęconym modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe na godz. 17:15. W sposób szczególny zapraszamy na to nabożeństwo rodziców ze swoimi dziećmi.

4. Rada Osiedla Muchobór Wielki informuje, że w dniu 27 października 2014 roku od godziny 15:30 wspólnie z Klubem Młodzieżowym, Klubem Seniora, Harcerzami oraz przedszkolem nr 22 Muchoborek, organizuje porządkowanie grobów znajdujących się na cmentarzu przy kościele św. Michała Archanioła przy ul. Stanisławowskiej. Do wspólnego porządkowania grobów Rada Osiedla zachęca i zaprasza każdego kto ma ochotę i wolny czas. Po wspólnym porządkowaniu grobów przewidziany jest skromny poczęstunek i spożycie ciepłych napoi w pomieszczeniach udostępnionych przez Księdza Proboszcza przy ul. Stanisławowskiej 87. Tam też młodzież przygotuje multimedialny pokaz, na temat zwyczajów i obrządków związanych ze Świętem Zmarłych.

5. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się w poniedziałki w godz. 16:30 - 17:30.

6. Jutro o godz. 18:30 w salce na plebanii odbędzie się zdjęcie miar do strojów komunijnych dla klasy 3a.

7. W środę o godz. 17:15 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej połączoną z nabożeństwem różańcowym, podczas której zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo.

8. Trwa Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Cykl 8 homilii podczas Mszy Św. i konferencji po nich w każdą środę głosi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. Spotkania kandydatów do bierzmowania (po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii):

- we wtorek klasy 2 gimnazjum.

- w środę grupa 1 z klas 1.

10. W najbliższy piątek 31 października serdecznie zapraszamy do udziału w „Nocy Świętych”. Będzie to wspólna modlitwa naszego dekanatu. Spotkanie rozpoczną Nieszpory w parafii NMP Królowej Pokoju na Popowicach o godzinie 19:00, następnie z relikwiami świętych przejdzie procesja ulicami miasta z modlitwą za miasto, nasze parafie i w intencji młodych przygotowujących się do ŚDM 2016. Procesję zakończy się w Parafii Św. Jadwigi na Kozanowie uroczystą Mszą Świętą. Szczegóły na plakatach.

11. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca-adoracyjną. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont naszego kościoła. Po Mszy o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 zostanie odprawiona Msza Św. w int. dzieci, które były ochrzczone w listopadzie 2013r. Prosimy rodziców o zgłaszanie tych dzieci w kancelarii lub zakrystii i uczestnictwo ze swoimi dziećmi w tej Mszy Św.

13. Na stoliku z prasą katolicką są wyłożone kartki wypominkowe (wzór tej karty jest również zamieszczony na naszej stronie internetowej). Zachęcamy do skorzystania z gotowej karty wypominkowej, na której umieścicie państwo imiona waszych drogich zmarłych. Wypisaną (wydrukowaną) kartę wypominkową można wrzucać na tacę lub zostawić bezpośrednio u księży. Na tej karcie prosimy o wpisywanie imion swoich zmarłych drukowanymi literami oraz ulicę zamieszkania. Wypominki będą połączone z modlitwą różańcową o godz. 17:00, a bezpośrednio po niej będzie odprawiana Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w danym dniu.

Plan nabożeństw wypominkowych :

NIEDZIELA 2.11.

Stanisławska, Avicenny, Pińska, Zm. ze Wspólnoty Żywego Różańca, Zm. Księża i Siostry zakonne pracujące w naszej Parafii

 
29 Niedziela Zwykła /19.10.2014r./
1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października. W naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawili swoje domy, bliskich i udali się do dalszychi bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusado każdego człowieka.

Dzisiaj o godz. 12:00 uroczystości odpustowe w parafii p.w. św. Jadwigi na Kozanowie.

Dziś po Mszy o godz. 10:45 spotkanie dla rodziców dzieci z klasy 3a.

Przy wyjściu z kościoła członkowie parafialnego zespołu Caritas zbierają do puszek dobrowolne ofiary na pomoc dla potrzebujących wsparcia z naszej parafii.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana
we wtorek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
w środę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
w niedzielę – uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego

3. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe na godz. 17:15. W sposób szczególny zapraszamy na to nabożeństwo rodziców ze swoimi dziećmi.

4. W październiku, miesiącu różańcowym, zapraszamy do włączenia się w Różaniec Rodziców. W naszej parafii są dwie Róże: pierwsza p.w. św. Jana Bosko (która jest cała) oraz druga p.w. św. Jana Pawła II (w której są wolne miejsca). Zachęcamy rodziców do uzupełnienia II Róży Rodziców i włączenia się do modlitwy za dzieci.

5. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się w poniedziałki w godz. 16:30 - 17:30. Parafialny Zespól Caritas szuka osób, które chciałyby opłacić  obiady w szkole dla dzieci z najuboższych rodzin parafii. Miesięczny koszt obiadów dla jednego dziecka to 115 zł. Osoby chętne zapraszamy w godzinach dyżuru Caritas do salki katechetycznej przy plebanii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. W środę o godz. 17:15 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej połączoną z nabożeństwem różańcowym, podczas której zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo.

7. Trwa Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Cykl 8 homilii podczas Mszy Św. i konferencji po nich w każdą środę głosi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik. PLAKAT.

8. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.

9. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie w salce na plebanii dla kandydatów do bierzmowania z grupy 4 z klas 1.

10. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w sobotę, 25.10.2014r. o godz. 9:30 na zbiórkę do salki na plebanii.

11. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św. a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną liturgią Chrztu Św.

12. Za tydzień, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć kalendarze misyjne i kalendarze naszej archidiecezji na rok 2015.

13. Za tydzień, 26 października, wrocławskimi ulicami przejdzie V Marsz Mężczyzn pod hasłem „Wolni i odpowiedzialni w Jezusie”. Więcej informacji.

14. Na stoliku z prasą katolicką są wyłożone kartki wspominkowe (wzór). Zachęcamy do skorzystania z gotowej karty wypominkowej, na której umieścicie państwo imiona waszych drogich zmarłych. Wypisaną (wydrukowaną) kartę wypominkową można wrzucać na tacę lub zostawić bezpośrednio u księży. Na tej karcie prosimy o wpisywanie imion swoich zmarłych drukowanymi literami oraz ulicę zamieszkania. Wypominki będą połączone z modlitwą różańcową o godz. 17:00, a bezpośrednio po niej będzie odprawiana Msza Św. w intencji zmarłych polecanych
w danym dniu. Szczegółowy plan nabożeństw wspominkowych podamy w późniejszym terminie.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL