Ogłoszenia duszpasterskie

27 Niedziela Zwykła /04.10.2015r./

1. Dziś – 26 niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października – adoracyjna.

Po Mszy o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone będą na remont naszego kościoła.

Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10:45 poświęcenie różańców dzieci z klas 3, które przygotowują się do I Komunii Św.

O godz. 13:00 zostanie odprawiona Msza Św. w int. dzieci, które były ochrzczone w październiku 2014r.

Dzisiejsza niedziela to także dzień imienin papieża Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny, zakonnicy
w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
w piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 17:15.

4. Parafialny Zespół Caritas dyżuruje we wtorki od godz. 17:00 do 18:00.

5. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo. O godz. 17:15 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej połączoną z nabożeństwem różańcowym.

7. Wspólnota Odnowy Wiary w Duchu Świętym „Syjon" zaprasza w środę na spotkanie o godz. 19:00.

8. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 17:00 do 18:00.

9. W czwartek po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 2 gimnazjum.

10. W sobotę Msza Św. o godz. 18:00 a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną liturgią chrztu św.

11. W sobotę 17 października odbędzie się piesza pielgrzymka do Trzebnicy, do grobu św. Jadwigi. Organizowany jest autobus, który po Mszy świętej w Trzebnicy przywiezie pielgrzymów z naszej parafii do Wrocławia, pod nasz kościół. Koszt autobusu 10 zł, zapisy w zakrystii. Dojazd pod katedrę rano, na rozpoczęcie pielgrzymki we własnym zakresie.

12. Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jan Paweł II - Patron Rodziny". Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

13. Na stoliku z prasą katolicką są wyłożone kartki wspominkowe (wzór). Zachęcamy do skorzystania z gotowej karty wypominkowej, na której umieścicie państwo imiona waszych drogich zmarłych. Wypisaną (wydrukowaną) kartę wypominkową można wrzucać na tacę lub zostawić bezpośrednio u księży. Na tej karcie prosimy o wpisywanie imion swoich zmarłych drukowanymi literami oraz ulicę zamieszkania. Wypominki będą połączone z modlitwą różańcową o godz. 17:00, a bezpośrednio po niej będzie odprawiana Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w danym dniu. Szczegółowy plan nabożeństw wspominkowych podamy w późniejszym terminie.

26 Niedziela Zwykła /27.09.2015r./ - ODPUST PARAFIALNY

1. Dziś – 26 niedziela w ciągu roku.

Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Michała Archanioła. O godz. 12:00 uroczysta Msza Św. odpustowa, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. dr Rafał Hołubowicz – kanclerz kurii wrocławskiej. Ten dzień przeżywać będziemy jako 8 rocznicę koronacji figury Matki Bożej Muchoborskiej, 70 rocz. śmierci ks. Josepha Ungerathen oraz 860-lecie Muchoboru Wielkiego. Dzisiaj nie ma Mszy Św. o godz. 13:00.

Zapraszamy o godz. 11:45 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

Przy kościele Dzieci Maryi rozprowadzają różańce także zrobione własnoręcznie. Dochód przeznaczony będzie na działalność i rozwój wspólnoty Marianek.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
we wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
w środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
                         dziewicy
i doktora Kościoła.
w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

3. Parafialny Zespół Caritas dyżuruje we wtorki od godz. 17:00 do 18:00.

4. Wspólnota Odnowy Wiary w Duchu Świętym „Syjon" zaprasza we wtorek o godz. 18:00 na Mszę Św. z uwielbieniem oraz na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem po Mszy.

5. W środę o godz. 17:30 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej, podczas której zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 17:00 do 18:00. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00.

7. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc o godz. 17:15. Szczególnie na to nabożeństwo zapraszamy dzieci, które otrzymają planszę-układankę z wizerunkiem Matki Bożej na której wklejać będą codziennie nową część układanki. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

8. W czwartek po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 3 gimnazjum.

9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone będą na remont naszego kościoła.

10. Za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 10:45 poświęcenie różańców dzieci z klas 3, które przygotowują się do I Komunii Św. (różańce rodzice kupują we własnym zakresie)

11. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 zostanie odprawiona Msza Św. w int. dzieci, które były ochrzczone w październiku 2014r. Prosimy rodziców o zgłaszanie tych dzieci w kancelarii lub zakrystii i uczestnictwo ze swoimi dziećmi w tej Mszy Św.

12. Przyszła niedziela to także dzień imienin papieża Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

13. Wraz z nowym rokiem katechetycznym rozpoczął się kolejny, ostatni już rok przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu 2016 roku. W naszej parafii istnieją dwa punkty przygotowań do tego wydarzenia: pierwszy dla tych, którzy będą chcieli wyjechać na spotkanie młodzieży do Krakowa i drugi punkt przygotowujący naszą parafię na przyjęcie gości z zagranicy. Młodzież, przybywająca na spotkanie do Krakowa wcześniej spędzi tydzień w parafiach całej Polski, między innymi w naszej parafii. Dlatego też poszukujemy młodych ludzi chętnych do pomocy w zorganizowaniu im pobytu w naszej parafii. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc szczególnie młodzież studiującą i pracującą, która chciałaby zaangażować się w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. Zapraszamy też osoby znające język angielski i hiszpański. Spotkanie dla chętnych jutro na plebanii o 18.30. Gdyby ktoś nie mógł przyjść jutro, a chciałby się dołączyć do tego dzieła, proszony jest o kontakt z księdzem Robertem.