Ogłoszenia duszpasterskie
17 Niedziela Zwykła /27.07.2014r./
1. Dziś przeżywamy 17 niedzielę zwykłą.

Przez cały okres wakacyjny zmienia się porządek Mszy Św. niedzielnych. Nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana. Sakrament Chrztu św. w drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

we wtorek – wspomnienie św. Marty

w czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

w piątek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

3. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo. O godz. 17:30 zapraszamy na Nowennę do MB Muchoborskiej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W tych dniach od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00.

5. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Pamiętajmy w swoich modlitwach o poległych w czasie wojny, jak i za jej ofiary.

6. Od południa dnia 1 sierpnia (godz. 12:00) do północy(godz. 24:00) dnia 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli. Warunki:

a. Spowiedź i Komunia święta

b. Nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”

c. Dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. „Zdrowaś Maryjo”

d. Ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

Jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji - odpust będzie cząstkowy.

7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont naszego kościoła. Po Mszy Św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza Św. w intencji dzieci, które były ochrzczone w sierpniu 2013r. Prosimy rodziców o zgłaszanie tych dzieci w kancelarii parafialnej i uczestniczenie w tej Mszy razem ze swoimi dziećmi.

10. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

11. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim i w czasie urlopowych wyjazdów. Dlatego prosimy o właściwy ubiór, zarówno u pań jak i panów. Pamiętajmy o wyłączaniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

 
16 Niedziela Zwykła /20.07.2014r./
1. Dziś przeżywamy 16 niedzielę zwykłą, która jest również uroczystością ku czci bł. Czesława, kapłana, Głównego Patrona Miasta Wrocławia.

Przez cały okres wakacyjny zmienia się porządek Mszy Św. niedzielnych. Nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana. Sakrament Chrztu św. w drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

we wtorek – wspomnienie św. Marii Magdaleny

w środę – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy
w czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
w piątek – święto św. Jakuba, Apostoła
w sobotę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

3. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo. O godz. 17:30 zapraszamy na Nowennę do MB Muchoborskiej.

4. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.

5. W piątek przypada również wspomnienie św. Krzysztofa- męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po Mszy Św. wieczornej.

6. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św., a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną Liturgią Sakramentu Chrztu Św.

7. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

8. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim i w czasie urlopowych wyjazdów. Dlatego prosimy o właściwy ubiór, zarówno u pań jak i panów. Pamiętajmy o wyłączaniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL