17 Niedziela Zwykła /24.07.2016r./

1. Dziś – 17 niedziela w ciągu roku.
Dziś o godz. 12:00 Msza Św. w intencji Światowych Dni Młodzieży z udziałem pielgrzymów z Hiszpanii, których goszczą rodziny naszej parafii. Jutro rano pożegnamy naszych gości, którzy wyjadą do Krakowa, gdzie we wtorek nastąpi oficjalne otwarcie Światowych Dni Młodzieży, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Na te spotkania wyjedzie również w piątek grupa młodzieży z naszej parafii. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

Przez cały okres wakacyjny zmienia się porządek Mszy Św. niedzielnych. Nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana. Sakrament Chrztu św. w drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12:00.

W lipcu wyjątkowo Msza chrzcielna jeszcze za tydzień.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
w poniedziałek – święto św. Jakuba, Apostoła
we wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
w piątek – wspomnienie św. Marty

3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

4. Msza Św. w int. parafian – Pro populo zostanie odprawiona w środę o godz. 7:00.

5. Parafialny Zespół Caritas w czasie wakacji nie dyżuruje.

6. Spotkanie dla wszystkich wyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa we wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17:30 połączona z Mszą Św.

8. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

9. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św., a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną Liturgią Sakramentu Chrztu Św.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 17:45 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

11. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca.

12. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA /17.07.2016r./

1. Dziś – 16 niedziela w ciągu roku.
Przez cały okres wakacyjny nie ma Mszy Św. w niedziele o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana. Sakrament Chrztu św. w drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12:00. W lipcu wyjątkowo Msza chrzcielna jeszcze w 5 niedzielę.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
w środę – uroczystość bł. Czesława, Głównego Patrona Miasta Wrocławia
w piątek – święto św. Marii Magdaleny
w sobotę - święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy

3. Parafialny Zespół Caritas w czasie wakacji nie dyżuruje.

4. Msza Św. w int. parafian zostanie odprawiona w środę o godz. 7:00.

5. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17:30 połączona z Mszą Św.

6. W środę, 20 lipca rozpoczynają się XXXI Światowe Dni Młodzieży. Zanim pielgrzymi udadzą się do Krakowa spędzają tydzień w różnych polskich parafiach. My będziemy gościć u nas młodych pielgrzymów z Madrytu, z Hiszpanii. Niech te dni będą umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

7. W związku z organizacją przyjęcia naszych pielgrzymów z zagranicy zwracamy się o pomoc w organizowaniu skromnych posiłków na drugie śniadanie: produkty do przygotowania bułek można przynosić na plebanię od poniedziałku do środy w godz. od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. Prosimy również o wodę, najlepiej w mniejszych, półlitrowych butelkach. Wszystkie panie chętne do pomocy w przygotowaniu tych śniadań prosimy o przyjście na plebanię w czwartek i piątek o godz. 9.00 a w sobotę o godz. 7.00. Chcemy, by ta wspólna akcja i pomoc stała się również formą wspólnej pracy i aktywności, która umocni budowanie więzi pomiędzy parafianami.

8. Zapraszamy gorąco wszystkich naszych parafian do włączenia się w duchowe wydarzenia tych dni, poprzez uczestnictwo we wspólnych spotkaniach modlitewnych. I tak: pielgrzymów przywitamy w środę ok. godz. 19.30. W piątek możemy uczestniczyć wraz z nimi w pikniku organizowanym wspólnie z Radą Osiedla na boisku przy ul. Trawowej w godz. 11.00 – 15.00 oraz we wspólnej adoracji uwielbieniowej Najświętszego Sakramentu o godz. 21.00 w naszym kościele. W niedzielę natomiast bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą polsko-hiszpańską na godz. 12.00 do naszej świątyni. Pielgrzymi wyjadą w poniedziałek 25.07. rano, ok. godz. 8.00.

9. Osoby, które zapisały się na koncert na stadionie w ramach Światowych Dni Młodzieży mogą je odbierać dziś w zakrystii. Ponieważ biletów mamy większą liczbę zapraszamy po nie również tych, którzy zechcą w tym koncercie uczestniczyć. Odbywać się on będzie w sobotę o godz. 18.00 na nowym stadionie. Szczegóły koncertu dostępne na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej Narodowego Forum Muzyki.

10. Wspólnocie Żywego Różańca dziękujemy za ofiarę pieniężną na organizację przyjęcia gości z zagranicy w naszej parafii.

11. W środę kancelaria parafialna czynna jedynie od 16.00 do 17.00.

12. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

13. Kuria Wrocławska zaprasza na 36. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską w dniach 02.-10.08.2016r.. Tegoroczne rekolekcje w drodze przebiegać będą pod hasłem: Miłosierdzie w uczynkach.

14. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim.

15. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku.