XI Niedziela Zwykła /17.06.2018r./

1. Przeżywamy dziś XI Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii Świętej.

2. Dziś o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza z okazji zakończenia Roku Szkolnego w Przedszkolu Sióstr Salezjanek i w Ochronce Sióstr Służebniczek.

3. Msza dla młodzieży z racji trzeciej niedzieli miesiąca dziś o godz. 18.00 a po niej zapraszamy wszystkich na spotkanie modlitewne.

4. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa po Mszy o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu wspominać będziemy:
w czwartek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

6.Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas  w poniedziałek o godzinie 19:00 w salce na plebanii. Obecność obowiązkowa.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na spotkanie w środę o 19.00 w salce na plebanii.

9. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00. Spowiedź z tej okazji dla dzieci i młodzież w czwartek od 16.00 do 18.00. Na tę Mszę zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, jak również pracowników Oświaty.

10. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z roku drugiego w czwartek o 18.30 w salce na plebanii.

11.W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

12. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej. W czasie Mszy o godz. 13.00 udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00.

13. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła w przyszłą niedzielę o godz. 17.30.

14. W przyszłą niedzielę parafia NMP Nieustającej Pomocy obchodzić będzie swój odpust o godz. 12.30. Tego samego dnia przy tamtejszej parafii będzie można włączyć się w akcję i zostać Honorowym Dawcą Krwi. Zbiórka krwi odbędzie się w godzinach od 10 do 13.

15. Decyzją Księdza Arcybiskupa w naszej parafii nastąpią zmiany personalne wśród księży:

- od 1 lipca ksiądz proboszcz Andrzej Nicałek, zostanie odwołany z funkcji proboszcza naszej parafii i mianowany proboszczem parafii p.w. Ducha Świętego we Wrocławiu. Nowym proboszczem naszej parafii został mianowany ks. Andrzej Paliszek-Saładyga, dotychczasowy Dyrektor Administracyjny Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu;

- natomiast od 1 września ks. Robert Szwabowicz zostanie odwołany z funkcji wikariusza naszej parafii i mianowany wikariuszem parafii p.w. Ducha Świętego we Wrocławiu. Nowym wikariuszem naszej parafii zostanie ks. Radosław Rotman, dotychczasowy wikariusz parafii Bożego Ciała we Wrocławiu.

Msza św. pożegnalna księdza Proboszcza będzie odprawiona w przyszłą niedzielę, 24 czerwca, o godz. 18.00.

16. W związku ze zmianami, Ks. Arcybiskup mianował nowym dziekanem Dekanatu Wrocław – Zachód I Kozanów ks. Krzysztofa Hajduna, proboszcza parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu na Nowym Dworze.

W ostatnim tygodniu
zostały powołane do Pana, do wieczności,
nasze Parafianki

Ś.p. Antonina Fiłon

Ś.p. Marianna Szady

Ś.p. Janina Skok

Ś.p. Alina Słotta

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!

X Niedziela Zwykła /10.06.2018r./

1. Przeżywamy dziś X Niedzielę Zwykłą. W czasie Mszy o godz. 13.00, udzielimy chrztu dzieciom.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu wspominać będziemy:
w poniedziałek – św. Barnaby, Apostoła;
w środę – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
w czwartek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4. Spotkanie kandydatek i Marianek razem we wtorek o 17.00 w przedszkolu u Sióstr.

5. Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

6. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na spotkanie w środę o 19.00 w salce na plebanii.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

9. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z roku pierwszego w czwartek o 18.30 w salce na plebanii.

10. W sobotę, 16 czerwca, przypada 5. rocznica ingresu i przejęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji przez Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Uroczysta Msza św. z tej okazji będzie odprawiona w katedrze wrocławskiej o godz. 11.00.

11. Msza św. i spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju 2019 roku przystąpią do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Na spotkaniu zostanie podany termin I Komunii w przyszłym roku.

12. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza o godz. 15.00 z okazji zakończenia Roku Szkolnego w Przedszkolu Sióstr Salezjanek i w Ochronce Sióstr Służebniczek.

13. Msza dla młodzieży z racji trzeciej niedzieli miesiąca za tydzień o godz. 18.00 a po niej spotkanie modlitewne w kościele.

14. Decyzją Księdza Arcybiskupa, ksiądz proboszcz Andrzej Nicałek, został mianowany, z dniem 1 lipca, proboszczem parafii p.w. Ducha Świętego we Wrocławiu. Msza św. pożegnalna, w czasie której dziękować będziemy za lata pracy wśród nas księdza dziekana będzie odprawiona w niedzielę, 24 czerwca, o godz. 18.00.