Zesłanie Ducha Świętego /24.05.2015r./

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

2. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Jutro Msze Święte w naszym kościele o godz. 9:00 i 18:00.

W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy również:
we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
w czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

5. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek 25 maja o godz. 19:00 w salce katechetycznej na plebanii.

6. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się we wtorki w godz. 16:30 – 17:30.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza we wtorek o godz. 18:00 na Mszę Św. z uwielbieniem a po Mszy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

8. W środę zapraszamy o godz. 17:30 na Nowennę do Matki Bożej Muchoborskiej połączoną z nabożeństwem majowym.  Podczas wieczornej Mszy Św. modlić się będziemy w int. parafian – Pro populo.

9. W środę o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

10. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi od godz. 17:00 do 18:00.

11. W czwartek po Mszy wieczornej w salce spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy 4 z klasy 1.

12. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej uprzejmie informuje, że w dniu 31 maja br., w niedzielę, ulicami miasta Wrocławia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.Marsz poprzedzi uroczysta Msza Święta o godz. 12.30 w kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim.

13. Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17:30 połączone z nabożeństwem do św. Michała Archanioła.

14. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W związku z tym prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji. Członków Żywego Różańca prosimy o przygotowanie baldachimu i sztandarów na procesję.

Wniebowstąpienie Pańskie /17.05.2015r./

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas także uroczystość I Komunii Świętej i Rocznicy I Komunii Świętej.

Msze św. w naszym kościele w zmienionym porządku.
Pierwsza Msza o godz. 8:00.
O godz. 10:00 I Komunia klasy 3a.
O godz. 12:00 Rocznica I Komunii Św.
Ostatnia Msza św. w naszym kościele o godz. 18:00.

Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiarę na fundusz organizacyjny Światowych Dni Młodzieży.

2. Od jutra dzieci I komunijne rozpoczynają Biały Tydzień. Codziennie o godz. 17:30 uczestniczyć będą w nabożeństwie majowym i po nim we Mszy Św. Dzieci przez cały Biały Tydzień do kościoła przychodzą w strojach liturgicznych.

3. W poniedziałek, 18.05.2015r. kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

5. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego są dniami nowenny – przygotowania na zesłanie Ducha Świętego.

7. W środę zapraszamy o godz. 17:30 na Nowennę do Matki Bożej Muchoborskiej połączoną z nabożeństwem majowym. Podczas wieczornej Mszy Św. modlić się będziemy w int. parafian – Pro populo.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę o godz. 19:00 na spotkanie do salki na plebanii.

9. W czwartek nie będzie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. W czwartek o godz. 19:00 w salce spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grup 2 i 3 z klasy 1.

11. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św. a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną liturgią Sakramentu Chrztu Św.

12. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Misyjny Dzień Chorych, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

13. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej uprzejmie informuje, że w dniu 31 maja br., w niedzielę, ulicami miasta Wrocławia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: "Rodzina – Wspólnota – Polska!".Marsz poprzedzi uroczysta Msza Święta o godz. 12:30 w kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim w intencji małżeństw i rodzin.Inicjatywie tej patronuje J.E. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Więcej informacji.