Ogłoszenia duszpasterskie

14 NIEDZIELA ZWYKŁA /05.07.2015r./

1. Dziś – 14 niedziela w ciągu roku. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.

Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont naszego kościoła.

Po Mszy Św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.

Dziś o godz. 12:00 Msza Św. w int. dzieci, które były ochrzczone w lipcu 2014r.

Od dzisiejszej niedzieli, przez cały okres wakacyjny zmienia się porządek Mszy Św. niedzielnych. Nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana. Sakrament Chrztu św. w drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12:00.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

3. Decyzją Ks. Arcybiskupa został mianowany wikariuszem w naszej parafii ks. Robert Szwabowicz, którego serdecznie witamy i życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki MB Muchoborskiej w czasie pracy duszpasterskiej wśród nas.

4. Jutro – z okazji wspomnienia dowolnego Najświętszej Maryi Panny, Uzdrowienia Chorych – obchodzi się święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

5. Parafialny Zespół Caritas w czasie wakacji nie dyżuruje.

6. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św.w intencji parafian – Pro populo.
O godz. 17:30 zapraszamy
na Nowennę do MB Muchoborskiej.

7. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.

8. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św., a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną Liturgią Sakramentu Chrztu Św.

9. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.
Wszystkim wypoczywającym w czasie wakacji życzymy dobrego odpoczynku i pięknej pogody. Jednocześnie pamiętajmy, żeby w czasie wakacji nie zabrakło modlitwy i niedzielnej Mszy Św.

10. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim i w czasie urlopowych wyjazdów. Dlatego prosimy o właściwy ubiór, zarówno u pań jak i panów. Pamiętajmy o wyłączaniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

13 Niedziela Zwykła /28.06.2015r./

1. Przeżywamy 13 niedzielę w ciągu roku.
Dzisiaj zapraszamy o godz. 17:45 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
w poniedziałek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w piątek - święto św. Tomasza Apostoła

3. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w Mszy Św. dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.


Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.


Dzień jutrzejszy to również święto patronalne ks. Piotra. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji ks. solenizanta o godz. 18:00.

4. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.

5. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się we wtorki w godz. 16:30 – 17:30. Spotkanie członków Caritas odbędzie się 30 czerwca (wtorek) o godz. 19:00 w salce katechetycznej.

Informujemy, że w okresie wakacyjnym nie będzie dyżurów Caritas.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Muchoborskiej o godz. 17:30, podczas której zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.

Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00.

8. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Po Mszy Św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.

9. Za tydzień o godz. 12:00 Msza Św. w int. dzieci, które były ochrzczone w lipcu 2014r. Prosimy o zgłaszanie tych dzieci w zakrystii lub kancelarii.

10. Od przyszłej niedzieli, przez cały okres wakacyjny zmienia się porządek Mszy Św. niedzielnych. Nie będzie Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 będzie recytowana.

Sakrament Chrztu św. w drugą i czwartą niedzielę miesiąca
o godz. 12:00.

11. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

12. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

13. Decyzją Ks. Arcybiskupa został odwołany z funkcji wikariusza w naszej parafii ks. Adam Lota i przeniesiony do parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela we Wrocławiu – Wojszycach. Wyrażamy wdzięczność ks. Adamowi za 3 lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej parafii. Na Mszę Św. pożegnalną zapraszamy jutro o godz. 18:00.

Nowym wikariuszem ustanowiony został ks. Robert Szwabowicz.