3 Niedziela Wielkanocna /19.04.2015r./

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przypomina nam on, by zwrócić uwagę na Biblię, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
- w czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika
- w sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty

3. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się we wtorki w godz. 16:30 – 17:30.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej o godz. 17:30 połączona z Mszą, podczas której modlić się będziemy w int. parafian – Pro populo.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19:00 do salki na plebanii.

6. W czwartek w godz. 17:00 - 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek po Mszy wieczornej w salce na plebanii dla grupa 3 z klasy 1.

8. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św. a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną liturgią chrztu św.

9. Skarbonki Caritas prosimy składać do kosza przy ołtarzu.

10. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 13:00 spotkanie dla rodziców dzieci z klasy 3a, przygotowujących się do I Komunii.

11. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 17:45 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

12. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

13. W roku 2016 odbędzie się w Krakowie wielkie spotkanie ludzi młodych z całego świata. Będzie to jedno z wielu spotkań gromadzących tych, którzy mają jakąś pasję. W tym przypadku jest to pragnienie spotkania z Bogiem w wielkiej wspólnocie młodych, którzy nie wstydzą się swojej wiary, lecz pragną ją wyśpiewać, wypowiedzieć, a także umocnić.
Wraz z młodzieżą z naszej parafii, która już uczestniczy w przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży, zapraszamy wszystkich chętnych młodych ludzi z naszej parafii którzy chcieliby się włączyć w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży na nasze spotkania w każdy piątek o 18:30 w domu sióstr Salezjanek.

Niedziela Miłosierdzia Bożego /12.04.2015r./

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.

Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Caritas dla rodziny".
Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 roku rozpoczyna się
go w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni
dla naszych sióstr i braci.

Ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na działalność Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Uroczystość odpustowa w parafii Miłosierdzia Bożego na Gądowie Wielkim
o godzinie 12:00.

2. Jutro przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Różaniec Fatimski o godzinie 17:30.

3. Jutro o godz. 18:30 w salce na plebanii spotkanie dla osób wyjeżdżających
na naszą parafialną pielgrzymkę do Włoch.

4. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się we wtorki w godz. 16:30 – 17:30.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej o godz. 17:30 połączona
z Mszą, podczas której modlić się będziemy w int. parafian – Pro populo.

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie w środę
o godz. 19:00 do salki na plebanii.

7. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania po Mszy wieczornej w salce
na plebanii:
- we wtorek klasa 2
- w czwartek grupa 2 z klasy 1.

8. W czwartek w godz. 17:00 - 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu
i okazja do spowiedzi.

9. Skarbonki Caritas z ofiarami pochodzącymi z wielkopostnych wyrzeczeń prosimy składać do kosza przy ołtarzu.

10. Na stoliku obok ołtarza Matki Bożej Muchoborskiej wyłożona jest księga intencji parafialnej pielgrzymki do Włoch, do której możemy wpisać nasze prośby
o modlitwę.

Księga ta zostanie zabrana na pielgrzymkę a prośby w niej zawarte pielgrzymi polecać będą przez cały czas pielgrzymki w swoich modlitwach m.in. przy grobie św. o. Pio, św. Jana Pawła II i w Sanktuarium św. Michała Archanioła.

11. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

12. Dyrekcja Szkół Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Katolickiego Gimnazjum im. N.M.P. Pośredniczki Łask we Wrocławiu - Muchobór Mały, przy ul. Szkockiej 64 zaprasza w sobotę 18 kwietnia w godzinach od 10 do 13, Rodziców i uczniów szkól podstawowych i gimnazjalnych Dzień Otwarty. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.