16 Niedziela Zwykła /20.07.2014r./
1. Dziś przeżywamy 16 niedzielę zwykłą, która jest również uroczystością ku czci bł. Czesława, kapłana, Głównego Patrona Miasta Wrocławia.

Przez cały okres wakacyjny zmienia się porządek Mszy Św. niedzielnych. Nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana. Sakrament Chrztu św. w drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

we wtorek – wspomnienie św. Marii Magdaleny

w środę – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy
w czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
w piątek – święto św. Jakuba, Apostoła
w sobotę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

3. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo. O godz. 17:30 zapraszamy na Nowennę do MB Muchoborskiej.

4. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.

5. W piątek przypada również wspomnienie św. Krzysztofa- męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po Mszy Św. wieczornej.

6. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św., a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną Liturgią Sakramentu Chrztu Św.

7. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

8. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim i w czasie urlopowych wyjazdów. Dlatego prosimy o właściwy ubiór, zarówno u pań jak i panów. Pamiętajmy o wyłączaniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

15 Niedziela Zwykła /13.07.2014r./
1. Dziś przeżywamy 15 niedzielę zwykłą.

Dzisiaj zapraszamy na Różaniec Fatimski połączony z procesją z Najświętszym Sakramentem wkoło kościoła o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

we wtorek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i dra Kościoła
w środę – wspomnienie NMP z Góry Karmel
w niedzielę – uroczystość bł. Czesława, kapłana, Głównego Patrona Miasta Wrocławia

3. W dniu 14 lipca (poniedziałek) przypada wspomnienie św. Henryka, Patrona J.Em. Księdza Kardynała Gulbinowicza; z tej okazji polecamy szczególnym modlitwom wiernych Osobę naszego Arcybiskupa – Seniora.

4. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo. O godz. 17:30 zapraszamy na Nowennę do MB Muchoborskiej.

5. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.

6. W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.

8. W związku z małą liczbą chętnych pielgrzymka organizowana w dniach 21-23.07.2014r. została odwołana.

9. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim i w czasie urlopowych wyjazdów. Dlatego prosimy o właściwy ubiór, zarówno u pań jak i panów. Pamiętajmy o wyłączaniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL