Ogłoszenia duszpasterskie
6 Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Palmowa /13.04.2014r./
1. Dziś przeżywamy 6 Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzeniew historii zbawienia.

Dzieci z klas 2 przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy – jak co tydzień - na godz. 10:30. Przed Mszą Św. odbywają się próby śpiewu dla tych dzieci.

Dzisiaj przy kościele Harcerze ze Szczepu Harcerzy Leśnych „Watra” będą sprzedawać przed każdą Mszą Św. własnoręcznie zrobione palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczą na letni obóz.

Przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Paschaliki w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Świece małe w cenie 6 zł.

Osoby, które chcą wspomóc na święta ubogich z naszej parafii prosimy o przynoszenie paczek żywnościowych do kancelarii w godzinach urzędowania.

3. Wczoraj na Ostrowie Tumskim miało miejsce przekazanie światła – Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia. Z naszej parafii Iskrę Miłosierdzia odebrali przedstawiciele Kręgu Biblijnego. Ogień ten będzie podtrzymywany w naszym kościele. Przekazanie go rodzinom naszej parafii nastąpi w wigilię kanonizacji Jana Pawła II. Szczegółowe informacje przekażemy w późniejszym terminie.

Dzisiaj natomiast zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale podczas których Iskrę Miłosierdzia odbiorą przedstawiciele parafii z naszego dekanatu.

4. Od poniedziałku do środy okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00 do 18:00.

5. W Wielkim Tygodniu kancelaria czynna tylko w poniedziałek od 16:00 do 17:00 i w środę od 19:00 do 20:00.

6. W środę o godz. 7:00 będzie sprawowana Msza w int. parafian – Pro populo. O godz. 17:30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Muchoborskiej.

7. Od Wielkiego Czwartku będzie można nabywać Chleb Miłości Caritas.

8. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:30.

9. W Wielki Piątek ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W drugi dzień świąt taca przeznaczona będzie na Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

10. Informujemy, że jest jeszcze wolna intencja w sobotę o godz. 22:00.

11. TRIDUUM SACRUM:

W Wielki Czwartek rano ksiądz biskup odprawi w katedrze Mszę krzyżma o godz. 9:00. Podczas tej Mszy św. kapłani odnowią swoje przyrzeczenia oraz zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów.

Wieczorem Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Czwartek to także dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Nie zapominajmy w tym dniu o dziękczynieniu za tak wielkie dary.

Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu, podobnie jak to było w Środę Popielcową. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłku, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny poranek.

Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilii paschalnej bowiem, sprawowana późno wieczorem, jest już rozpoczęciem celebracji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Błogosławienie pokarmów rozpoczniemy od godz. 10:00 do 14:00 i będzie się ono odbywało co pół godziny. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji.

Są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Dlatego też, mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów naszej parafii o godz.19:00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz.19:00. Tego dnia Droga Krzyżowa o godz. 15:00. Natomiast liturgię Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna już świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczniemy o godz. 22:00. W pierwszy dzień świąt Msze Św. w naszym kościele o godz. 9:30, 10:45, 12:00. 13:00 (Msza z udzieleniem sakramentu chrztu) i o 18:00. W drugi dzień porządek Mszy Św.: 8:00,  9:30, 10:45, 12:00, 13:00, 18:00 Program wywieszony jest w gablocie ogłoszeń, można go również znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 
5 Niedziela Wielkiego Postu /06.04.2014r./
1. Dziś przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu.

Dzieci z klas 2 przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy – jak co tydzień - na godz. 10:30. Przed Mszą Św. odbywają się próby śpiewu dla tych dzieci.
Dzisiaj o godz. 13:00 Msza Św. w intencji dzieci, które były ochrzczone w kwietniu 2013r.
Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont naszego kościoła.
Przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Paschaliki w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Świece małe w cenie 6 zł.
Osoby, które chcą wspomóc na święta ubogich z naszej parafii prosimy o przynoszenie paczek żywnościowych do kancelarii w godzinach urzędowania.

3. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W środę o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej. Podczas Nowenny będzie sprawowana Msza w int. parafian – Pro populo.

5. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

6. W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie w salce na plebanii dla kandydatów do bierzmowania z klasy 1 gimnazjum.

7. Nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu w naszym kościele: Drogi Krzyżowej (w piątek) dla dzieci o godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:30. W niedzielę o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Podczas nabożeństw pokutnych  zbierane są ofiary, jako jałmużna postna.
Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.

8. W piątek o godz. 18:30 Droga Krzyżowa a po niej obowiązkowe spotkanie w kościele dla kandydatów do bierzmowania z klas 2 gimnazjum.

9. Chorych odwiedzimy przed świętami 12.04.2014r. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

10. W sobotę, 12.04.2014r., Msza Św. a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych, których dzieci będą ochrzczone w czasie świąt.
Rodziców, których dzieci będą ochrzczone w święta i wszystkich, którzy mają jakiekolwiek sprawy związane z kancelarią prosimy by wszystkie formalności załatwiać w tym tygodniu i nie odkładać ich na Wielki Tydzień.

11. Jak co roku, Duszpasterstwa Akademickie zapraszają na Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Wrocławia w piątek 11 kwietnia o godzinie 19:30. Rozpocznie się ona przy kościele Imienia Jezus na pl. Uniwersyteckim (obok Szermierza) a zakończy Mszą Św. w Kościele Garnizonowym. W tym roku temat przewodni to: „Ubodzy w duchu”.

12. Na stoliku z prasą katolicką wyłożone są skarbonki Caritas- „Jałmużna Wielkopostna”. Ofiary z tych skarbonek są przeznaczone na działalność charytatywną w parafii i w diecezji. Skarbonki z ofiarami zbierane będą w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

13. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej informuje, że w sobotę przed Niedzielą Palmową, 12 kwietnia 2014 r., na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu odbędzie się czuwanie młodzieży i rodzin w oczekiwaniu na kanonizację bł. Jana Pawła II, połączone z obchodem diecezjalnym Światowego Dnia Młodzieży w Archidiecezji Wrocławskiej. Całość wydarzenia, nosi nazwę: "Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia".
Każda parafia miasta Wrocławia oraz każdy dekanat spoza Wrocławia wydelegowuje młodych do udziału w Forum Światowego Dnia Młodzieży (godz. 10:00). Niezależnie od tego każdy dekanat przygotowuje delegację, która odbierze światło – Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia podczas Eucharystii o godz. 14:00 w Katedrze, której przewodniczyć będzie J.E. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.
Z naszej parafii Iskrę Miłosierdzia odbiorą przedstawiciele Kręgu Biblijnego. Ogień ten będzie podtrzymywany w naszym kościele. Przekazanie go rodzinom naszej parafii nastąpi w wigilię kanonizacji Jana Pawła II. Szczegółowe informacje przekażemy w późniejszym terminie.

14. W Niedzielę Palmową przy kościele Harcerze ze Szczepu Harcerzy Leśnych „Watra” będą sprzedawać przed każdą Mszą Św. własnoręcznie zrobione palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczą na letni obóz.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL