Ogłoszenia duszpasterskie
25 Niedziela Zwykła /21.09.2014r./
1. Dziś przypada 25 niedziela w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu.
Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.

Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek dobrowolne ofiary na Archidiecezjalne Radio Rodzina.

Ksiądz Arcybiskup zaprasza dziś do procesji z relikwiami św. Stanisława oraz św. Doroty, która rozpocznie się w Bazylice Św. Elżbiety o godz. 16:00, a zakończy się Mszą św. w kościele p.w. Św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława. WIĘCEJ INFORMACJI

W dniu dzisiejszym uroczystości odpustowe w parafii Opatrzności Bożej na Nowym Dworze o godz. 13:00.

Zapraszamy dzisiaj na nowennę do św. Michała Archanioła o godz. 17:45.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

we wtorek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny
w czwartek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
w sobotę – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera

3. We wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się w poniedziałki w godz. 16:30 - 17:30. Zapraszamy osoby, które potrzebują wsparcia i tych którzy chcą pomóc innym.

5. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo, a o godz. 17:30 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej.

6. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi.

7. W czwartek po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii spotkanie dla grupy 3 i 4 kandydatów do bierzmowania z klas 1 gimnazjum.

8. Spotkanie parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w czwartek 25.09.2014 r. o godz. 19:00 na plebanii.

9. Jest nowa książka intencji na rok 2015. Szczególnie prosimy te osoby, które pragną zamówić Mszę św. gregoriańską, czy Mszę ślubną o przyjście do kancelarii parafialnej w tym miesiącu.

10. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu zawiadamia, że w dniu 27 września 2014 roku odbędzie się II Archidiecezjalna Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Metropolitalnego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardo Śląskim. WIĘCEJ INFORMACJI

11. Referat Duszpastertswa Rodzin w Kurii Wrocławskiej zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin na Jasną Górę w dniach 27-28.09.2014r. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń. 

12. Za tydzień, w niedzielę o 15:00 na ulicach ponad stu miast w Polsce oraz kilku innych krajów odbędzie się wspólne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Organizatorzy akcji zachęcają w tym roku
do szczególnej modlitwy za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie. We Wrocławiu w modlitwę włączą się członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej, siostry zakonne, księża i ludzie dobrej woli. Spotkają się na: Placu Katedralnym - przy kolumnie Chrystusa Króla a także przy Krzyżu misyjnym przed Kościołem św. Augustyna, ul. Sudecka. WIĘCEJ INFORMACJI

13. Rada Osiedla Muchobór Wielki zaprasza na festyn z okazji 540 rocznicy spotkania królów Polski, Czech i Węgier. Festyn odbędzie się 27.09.2014r na boisku przy ul. Trawowej. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

14. W niedzielę, 28.09.2012r. przeżywać będziemy w naszej parafii odpust ku czci św. Michała Archanioła. O godz. 12:00 uroczysta Msza Św. odpustowa, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. dr. hab. Grzegorz Sokołowski. Ten dzień przeżywać będziemy również jako dziękczynienie w 7 rocznicę koronacji figury Matki Bożej Muchoborskiej. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 13:00. Członków Żywego Różańca prosimy o przygotowanie baldachimu i sztandarów.

15. W środę, 1 października br., rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Cykl konferencji (8 wykładów) w każdą środę poprowadzi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń. PLAKAT

 
24 Niedziela Zwykła /14.09.2014r./
1. Dziś przypada 24 niedziela w ciągu roku, w którą przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10:45 spotkanie dla rodziców dzieci z klasy 3a przygotowujących się do I Komunii Św. Zostanie na tym spotkaniu podany termin I Komunii św.

Natomiast po Mszy Św. o godz. 18:00 spotkanie w kościele dla rodziców dzieci, które przeżywać będą rocznicę I Komunii Św.

Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania. Pamiętajmy w modlitwie o intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży, abyśmy mieli społeczeństwo moralnie i duchowo silne i stabilne.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

w poniedziałek – wspomnienie NMP Bolesnej
we wtorek – wspomnienie św. Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa, męczenników
w czwartek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
w sobotę – wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników

3. We wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo, a o godz. 17:30 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej.

5. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi.

6. W czwartek po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 1 gimnazjum.

7. W związku z przypadającym 28.09.2014r. odpustem parafialnym informujemy, że Msze Św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. w tym miesiącu będą 14.09. i 21.09.

8. W sobotę Msza Św. o godz. 18:00 a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną liturgią chrztu św.

9. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Parafialny Oddział Caritas. Dyżury naszego Parafialnego Zespołu Caritas będą odbywały się w poniedziałki w godz. 16:30 - 17:30. Zapraszamy osoby, które potrzebują wsparcia, tych którzy chcą pomóc, jak również tych, którzy chcą się włączyć w pracę naszego zespołu.

10. Serdecznie zapraszamy chętne osoby do chóru parafialnego. W sposób szczególny zapraszamy do tego panów. Próby chóru odbywają się we wtorki i czwartki w kościele po Mszy Św. wieczornej.

11. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w spotkaniach scholii dziecięcej. Spotkania w każdą sobotę o godz. 14:30 w domu Sióstr Salezjanek. Zapraszamy także na spotkania młodzież w każdy piątek po Mszy wieczornej.

12. Spotkanie wspólnoty „Dzieci Maryi” w poniedziałek o godz. 16:00 w domu Sióstr Służebniczek przy ul. Zagony. S. Eligia zaprasza też do Marianek nowe dziewczynki.

13. Jest już nowa książka intencji na rok 2015. Szczególnie prosimy te osoby, które pragną zamówić Mszę św. gregoriańską, czy Mszę ślubną o przyjście do kancelarii parafialnej w tym miesiącu.

14. W przyszłą niedzielę, 21.09.2014r. zapraszamy na nowennę do św. Michała Archanioła o godz. 17:45.

15. Za tydzień, 21.09.2014r. uroczystości odpustowe w parafii Opatrzności Bożej na Nowym Dworze o godz. 13:00.

16. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę, połączoną z czuwaniem przed obrazem MB Częstochowskiej. Wyjazd w piątek, 19.09.2014r. o godz. 14:45. Na Jasnej Górze uczestniczyć będziemy w uroczystej Mszy Św. o godz. 18:30, modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim o godz. 21:00. Po Apelu wyjazd powrotny do Wrocławia. W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę. Koszt wyjazdu – 35 zł. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w środę o godz. 18:30 w kościele.

17. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich wiernych naszej Archidiecezji do publicznej procesji z relikwiami św. Stanisława biskupa i męczennika oraz św. Doroty dziewicy i męczennicy, która odbędzie się w niedzielę 21 września. Rozpocznie się w Bazylice Św. Elżbiety o godz. 16:00, a zakończy się Mszą św. w kościele p.w. Św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława. WIĘCEJ INFORMACJI

18. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu uprzejmie zawiadamia, że w dniu 27 września 2014 roku odbędzie się II Archidiecezjalna Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Metropolitalnego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardo Śląskim. WIĘCEJ INFORMACJI

19. Referat Duszpastertswa Rodzin w Kurii Wrocławskiej zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin na Jasną Górę w dniach 27-28.09.2014r. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

20. 28 września 2014 r. o 15:00 na ulicach ponad stu miast w Polsce oraz kilku innych krajów odbędzie się wspólne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Organizatorzy akcji zachęcają w tym roku do szczególnej modlitwy za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie. We Wrocławiu w modlitwę włączą się członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej, siostry zakonne, księża i ludzie dobrej woli. Spotkają się na: Placu Katedralnym - przy kolumnie Chrystusa Króla a także przy Krzyżu misyjnym przed Kościołem św. Augustyna, ul. Sudecka. WIĘCEJ INFORMACJI

21. Rada Osiedla Muchobór Wielki zaprasza na festyn z okazji 540 rocznicy spotkania królów Polski, Czech i Węgier. Festyn odbędzie się 27.09.2014r na boisku przy ul. Trawowej. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

22. W środę, 1 października br., rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Cykl konferencji (8 wykładów) w każdą środę poprowadzi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną odnowić swoją wiarę i odnaleźć Pana Boga w swoim życiu. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń. PLAKAT

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL