Ogłoszenia duszpasterskie
22 Niedziela Zwykła /31.08.2014r./

1. Dziś przeżywamy 22 niedzielę w ciągu roku.

Dziś nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana.

Od przyszłej niedzieli powracamy do stałego porządku Mszy Św.

Dziś przypada 18 rocznica konsekracji biskupiej Ks. Abp Mariana Gołębiewskiego. Pamiętajmy o Arcybiskupie–Seniorze w prywatnych modlitwach.

Dzisiaj zapraszamy na Nowennę do św. Michała Archanioła o godz. 17:30.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

w poniedziałek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
w środę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

3. Zapraszamy na Mszę Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego jutro o godz. 7:30. Natomiast dzieci z klas pierwszych w sposób szczególny zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 10:45, podczas której poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania i chrztu rodzice zobowiązywali się do katolickiego wychowania dzieci.

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski przypomina, że przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych: Pierwszej Komunii św., sakramentu pokuty i pojednania oraz bierzmowania odbywa się podczas systematycznej katechezy parafialnej oraz w trakcie lekcji religii w szkole. Wynika z tego jednoznacznie, że uczestnictwo w zajęciach z etyki nie spełnia w żadnym zakresie wymogu przygotowania do sakramentów i nie może być respektowane przy podejmowaniu decyzji o wyrażeniu zgody co do ich przyjęcia.

4. Jutro przypada 75. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

5. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo, a o godz. 17:30 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. W tych dniach od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi, do której szczególnie zachęcamy młodzież i dzieci rozpoczynające nowy rok szkolny i katechetyczny. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00.

8. W piątek o godz. 19:00 w salce na plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 2 gimnazjum.

9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na remont naszego kościoła.

10. Za tydzień o godz. 13:00 Msza Św. w intencji dzieci, które były ochrzczone we wrześniu 2013r. Prosimy rodziców o zgłaszanie tych dzieci w kancelarii lub zakrystii.

11. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w spotkaniach scholii dziecięcej. Spotkania w każdą sobotę o godz. 14:30 w domu Sióstr Salezjanek. Pierwsze spotkanie 6 września. Zapraszamy także na spotkania młodzież w każdy piątek po Mszy wieczornej.

12. Powakacyjne spotkanie wspólnoty „Dzieci Maryi” we wtorek o godz. 16:00 w domu Sióstr Służebniczek przy ul. Zagony. S. Eligia zaprasza też do Marianek nowe dziewczynki.

13. Kuria Wrocławska zaprasza Duchowieństwo i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 19-20 września br. Będzie ona połączona z czuwaniem przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd w piątek, 19.09.2013r o godz. 14:45. Na Jasnej Górze uczestniczyć będziemy w uroczystej Mszy Św. o godz. 18:30, modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim o godz. 21:00. Po Apelu wyjazd powrotny do Wrocławia. Od dzisiaj można w zakrystii zapisać się na pielgrzymkę. Koszt wyjazdu – 35 zł.

14. W środę, 1 października br., rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Cykl konferencji (8 wykładów) w każdą środę poprowadzi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną odnowić swoją wiarę i odnaleźć Pana Boga w swoim życiu. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 
21 Niedziela Zwykła /24.08.2014r./
1. Dziś przeżywamy 21 niedzielę zwykłą.

Do końca sierpnia w niedzielę nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

we wtorek – uroczystość NMP Częstochowskiej
w środę – wspomnienie św. Moniki
w czwartek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
w piątek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. W środę zapraszamy o godz. 17:30 nowennę do MB Muchoborskiej, podczas której zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo.

4. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.

5. Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na Nowennę do św. Michała Archanioła o godz. 17:30.

6. Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, jest również Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Pamiętajmy o tym w swoich prywatnych modlitwach, aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.

7. W przyszłą niedzielę przypada 18 rocznica konsekracji biskupiej Ks. Abp Mariana Gołębiewskiego. Pamiętajmy o Arcybiskupie – Seniorze w prywatnych modlitwach.

8. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji i do modlitwy w tej intencji.

9. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zaprasza w roku akademickim 2014/15 do studiowania na kierunkach: teologia, pedagogika i filozofia. Szczegółowe warunki rekrutacji, oraz informacje na stronie internetowej lub w dziekanacie przy ul. Katedralnej 9.

10. Przed nami ostatni tydzień wakacji, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.

11. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca. Pamiętajmy o wyłączaniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL