26 NIEDZIELA ZWYKŁA /25.09.2016r./

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci św. Michała Archanioła. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Mszy przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Infułat Józef Pater. Przed Mszą św., o godz. 11.45, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała. Z racji odpustu nie będzie dziś Mszy o godz. 13.00.

2. Dziś po Mszach Świętych Parafialny Zespół Caritas zbierać będzie ofiary do puszek na dofinansowanie obiadów dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 25.

3. Dziś przy naszym kościele można nabyć różańce na stoisku "Dzieci Maryi" i w ten sposób wesprzeć działalność formacyjną tej wspólnoty.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
we wtorek – świętego Wincentego a Paulo, kapłana;
w środę – świętego Wacława, męczennika;
w czwartek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
w piątek – świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

5. Spotkanie Zespołu Parafialnego Caritas w poniedziałek o 19.00 na plebanii.

6. Msza Święta w intencji parafian zostanie odprawiona we wtorek
o godz. 7.00.

7. Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Świętą i Adorację z uwielbieniem we wtorek na godz. 18.00.

9. Spotkanie dla chłopców, chcących dołączyć do grona ministrantów zapraszamy na spotkanie w środę o 16.30 w kościele.

10. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17:30 połączona z Mszą Św.

11. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi od godz. 17:00 do 18:00.

12. Zbiórka dla LSO w piątek o 16.30 w kościele.

13. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 17 do 18. Jest to też pierwszy dzień października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik, codziennie o godz. 17.30.

14. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca a o 13.00 Msza w intencji dzieci ochrzczonych w październiku 2015 roku. Dzieci prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA /18.09.2016r./

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Z tej okazji ofiara na tacę z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na nasze diecezjalne Radio i Telewizję Rodzina.

2. Dziś po Mszach świętych można złożyć ofiarę do puszek na pomoc ofiarom ostatniego trzęsienia ziemi we Włoszech.

3. Dziś w czasie Mszy o godz. 13.00 udzielimy dzieciom sakramentu chrztu świętego. A po tej Mszy spotkanie rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii Św.

4. Zapraszamy dziś na Mszę o 18.00 dla młodzieży z okazji liturgicznego święta św. Stanisława Kostki, w czasie której będziemy dziękować za przeżyte w naszej parafii i w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Na tę Mszę zapraszamy wszystkich, którzy zaangażowali się w przyjęcie młodych Hiszpanów, szczególnie rodziny goszczące pielgrzymów. Po Mszy będzie dla nich spotkanie.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

we wtorek – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

w środę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

w piątek – św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.

6. Spotkanie Zespołu Parafilanego Caritas w poniedziałek o 19.00 na plebanii.

7. Msza Święta w intencji parafian zostanie odprawiona we wtorek
o godz. 7.00.

8. Spotkanie kręgu biblijnego we wtorek o 19.00 na plebanii.

9. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17:30 połączona z Mszą Św.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkania
w środę o 19.00 na plebanii.

12. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klas I
w czwartek o 18.30 w salce na plebanii.

13. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na nocne czuwanie wiernych naszej archidiecezji na Jasnej Górze, które odbędzie się z piątku na sobotę. Wyjazd spod kościoła w ten piątek o godz. 17.00. Na Jasnej Górze uczestniczymy w Apelu o 21.00 oraz we Mszy świętej o 24.00. Koszt wyjazdu, 40 zł. Zapisywać się można w zakrystii.

14. W przyszłą niedzielę będzie obchodzić w naszej parafii odpust ku czci św. Michała Archanioła. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Mszy przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Infułat Józef Pater. Przed Mszą św. o godz. 11.45 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała.

15. Również za tydzień, w niedzielę, przy naszym kościele będzie można nabyć różańce na stoisku "Dzieci Maryi" i w ten sposób wesprzeć działalność formacyjną tej wspólnoty.

16. Zapraszamy nowe dziewczynki do wspólnoty Dzieci Maryi. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 17.00 w domu Sióstr Służebniczek na ul. Zagony 63.

17. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach scholi dziecięcej w każdą sobotę w godzinach od 14 do 16 w Przedszkolu Sióstr Salezjanek przy ul. Stanisławowskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 września.