Ogłoszenia duszpasterskie

13 NIEDZIELA ZWYKŁA /26.06.2016r./

1. Dziś przypada 13. niedziela zwykła.

Dzisiaj zapraszamy o godz. 17:45 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
- w wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
- w środę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

3. Do czwartku włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po Mszy Św. wieczornej.

4. Msza Św. w int. parafian – Pro populo zostanie odprawiona we wtorek o godz. 7:00.

5. Parafialny Zespół Caritas w czasie wakacji nie dyżuruje.

W poniedziałek 27.06.2016 r. o godz. 19:00 odbędzie się w salce katechetycznej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17:30 połączona z Mszą Św.

7. W środę, w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła przypada święto patronalne ks. Piotra. Zapraszamy na Mszę Św. wieczorną w intencji ks. Solenizanta.

Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

W tym dniu ci z wiernych, którzy z pobożnością posłużą się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.

8. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W czwartek nabożeństwo czerwcowe przed Mszą Świętą.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W tych dniach od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św. Chorych ks. Robert odwiedzi w sobotę od godz. 9:00.

10. Od przyszłej niedzieli, przez cały okres wakacyjny zmienia się porządek Mszy Św. niedzielnych.
Nie będzie Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 będzie recytowana.

Sakrament Chrztu św. w drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12:00. W lipcu wyjątkowo Msze chrzcielne w 2 i 5 niedzielę.

11. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. Po Mszy Św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.

12. Za tydzień o godz. 12:00 Msza Św. w int. dzieci, które były ochrzczone w lipcu 2015r. Prosimy o zgłaszanie tych dzieci w zakrystii lub kancelarii.

13. W dniach 06-08.07.2016r. w godz. 9:00-12:00 i 17:00-20:00 przy plebanii zostanie przeprowadzona przez Stowarzyszenie "Pomoc Kościołom w Potrzebie" zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód przeznaczony będzie na pomoc kościołom misyjnym m.in. na budowę studni, szkół i szpitali.

14. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

15. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy i witamy.

12 Niedziela Zwykła /19.06.2016r./

1. Dziś przypada 12. niedziela zwykła.

Dziś przypada III niedziela miesiąca: na Mszy św. o 18:00 modlimy się w intencji Światowych Dni Młodzieży a o godz. 19:00 nabożeństwo w tej intencji.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
- w wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
- w piątek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Św. wieczornej.

4. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.

5. Msza Św. w int. parafian – Pro populo zostanie odprawiona we wtorek o godz. 7:00.

6. Ostatni przed wakacjami dyżur Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek w godz. 17:00 – 18:00.

7. We wtorek o godz. 18:00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon" zaprasza na Mszę Św. z uwielbieniem.

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17:30 połączona z Mszą Św.

9. Wszystkich wyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży w lipcu do Krakowa zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00 do salki na plebanię. W przypadku osób niepełnoletnich prosimy o obecność kogoś z rodziców.

10. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W czwartek nabożeństwo czerwcowe przed Mszą Świętą.

11. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

12. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca.
W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8:00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Okazja do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego w czwartek od 17:00 do 18:00.

13. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

14. Wszystkich wolontariuszy, chcących pomóc w przygotowaniu i organizacji Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii, zapraszamy na spotkania w każdy piątek o godz. 19:00 do Sióstr Salezjanek (przedszkole).

15. Zbiórka dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, jadącej na sobotni wyjazd, o godz. 7:45 przed kościołem.

16. W sobotę Msza Św. o godz. 18:00 a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną liturgią Chrztu Św.

17. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 17:45 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

18. Kuria Metropolitalna zaprasza w dniach 24-25.06.2016r. na Ostrów Tumski na wydarzenia towarzyszące Świętu Wrocławia. Więcej informacji na plakatach w gablocie.

19. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim. Należy pamiętać o tym, że świątynia nie jest miejscem rekreacji lecz kultu. Obecność na Mszy św. to obecność na uroczystym spotkaniu z Bogiem. Dlatego prosimy o właściwy ubiór, zarówno u pań jak i panów. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.