Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

2 NIEDZIELA ADWENTU /04.12.2016r./

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 8.00, ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła, natomiast w czasie Mszy o 13.00 modlimy się w intencji dzieci ochrzczonych w grudniu zeszłego roku.

2. Dzisiejsza niedziela adwentu przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy szczególną patronkę górników i hutników, choć nie tylko. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. Po każdej Mszy niedzielnej w Adwencie poświęcenie i możliwość nabycia opłatków na stół wigilijny.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
w środę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

6. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 18.00. Ze względu na uroczystość, w tym tygodniu nie będzie rorat w czwartek.

7. Msza Święta w intencji parafian zostanie odprawiona we wtorek o godz. 7.00.

8. Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00. Jednocześnie pragniemy ogłosić zbiórkę żywności do paczek świątecznych dla potrzebujących. Żywność można przynosić na dyżur Caritasu lub do kancelarii.

9. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.00 do salki na plebanii.

11. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17:30.

12. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Na Mszę o 18.00 zapraszamy szczególnie rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii Św., gdyż będzie to ich ostatnie w tym roku spotkanie formacyjne.

13.   W czwartek adoracja i okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.00.

14. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klas III zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 do salki na plebanii.

15. Zbiórka LSO w sobotę o 10.00 w salce na plebanii.

16. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy o 13.00 udzielimy sakramentu chrztu. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o 18.00.

17. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabywać świece Caritasu. Cena małej świecy to 6 zł, dużej 12 zł.

18. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, do Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski w niedzielę 11.12.2016 r. Zapisy w zakrystii lub u s. Eligii.

19. Tegoroczna spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsca w sobotę, 17 grudnia.

 

W tym tygodniu została powołana przez Pana
do wieczności nasza parafianka:

 Ś.p. Zofia Bandziak

 
Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!

 

1 NIEDZIELA ADWENTU /27.11.2016r./

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”, przypominając sobie, że mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Rozpoczynamy tym samym okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.

2. Dziś udzielimy sakramentu chrztu w czasie Mszy o 13.00. S.Eligia zaprasza Rodziców Dzieci Maryi na ważne spotkanie informacyjne o godz. 17.00 do salki na plebanii. Natomiast na godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

3. Po każdej Mszy niedzielnej w Adwencie poświęcenie i możliwość nabycia opłatków na stół wigilijny.

4. W dni powszednie Adwentu, odprawiać będziemy Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratnią. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie, od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów i serduszek z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami.

5. W całym okresie Adwentu postarajmy się, aby nie zabrakło podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych. Jedną z form takiej pomocy może być choćby zakup świec Caritasu, które można  nabyć w przedsionku kościoła, przy wyjściu od strony przedszkola. Cena małej świecy to 6 zł, dużej 12 zł.

6. Inną formę pomocy proponuje nasz Parafialny Zespół Caritas zapraszając  do udziału w akcji Mikołajkowej . Akcja rozpoczyna sie już dziś i potrwa do 14 grudnia. Każdy zainteresowany może po Mszy  podejść do bocznego wyjścia (od ulicy Rakietowej), gdzie będzie mógł wylosować bombkę z kartką z ogólnymi informacjami o dziecku dla którego należy przygotować paczkę mikołajkową. Mamy 29 dzieci, które czekają na tego typu paczki od Mikołaja. O szczegółach poinformują dyżurujący członkowie Caritasu.

7. Jednocześnie pragniemy poinformować, że bardzo pilnie 3 dzieci z naszej parafii potrzebuje wsparcia i opłacenia im obiadów. Koszt miesięczny za obiad dla jednego dziecka to maksymalnie 120zł.

8. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
w środę – święto św. Andrzeja Apostoła;
w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

9. Msza Święta w intencji parafian zostanie odprawiona we wtorek o godz. 7.00.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.00 do salki na plebanii.

11. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17:30.

12. Zapraszamy serdecznie na Mszę w intencji ks. Proboszcza z racji przypadających imienin w środę o godz. 18.00.

13. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni adoracja i okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.00. W czwartek na Mszę o 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami. Informujemy, że w tym miesiącu chorych w domach odwiedzimy przed Świętami, w sobotę 17 grudnia.

14. Zbiórka LSO w sobotę o 10.00 w salce na plebanii.

15. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca: po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 8.00, ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła, na Mszy o 13.00 modlimy się w intencji dzieci, ochrzczonych w grudniu 2015 roku. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub kancelarii.

16. Zapraszamy wszystkie Marianki na dzień wspólnoty Dzieci Maryi w sobotę 3 grudnia  od  godz.10.00 do 18.30. Natomiast w przyszłą niedzielę do wspólnoty Dzieci Maryi uroczyście zostaną  przyjęte  nowe dziewczęta  podczas Mszy Św. o godz. 10.45.

17. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, do Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski w niedzielę 11.12.2016 r. Zapisy w zakrystii lub u s. Eligii.

18. Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zaprasza wszystkich chętnych na rekolekcje pt.: „Nadzieja zawieść nie może, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych”. Odbywać się one będą od 4 do 6 grudnia w parafii św. Ignacego Loyoli przy ul. Stysia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

19. Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych będzie można złożyć na ten cel ofiarę do puszek.

 

W tym tygodniu została powołana przez Pana
do wieczności nasza parafianka:

 Ś.p. Małgorzata Oracz

 
Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!