Ogłoszenia duszpasterskie

22 Niedziela Zwykła /30.08.2015r./

1. Dziś przeżywamy 22 niedzielę w ciągu roku.
Dziś nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana.
Od przyszłej niedzieli powracamy do stałego porządku Mszy Św.
Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 17:45.
Dzisiaj spotkanie Rady Parafialnej o 19:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
we wtorek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
w czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

3. Jutro przypada 19 rocznica konsekracji biskupiej Ks. Abp Mariana Gołębiewskiego. Pamiętajmy o Arcybiskupie–Seniorze w prywatnych modlitwach.

4. W poniedziałek na plebnii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas o 19:00.

5. Wspólnota Odnowy Wiary w Duchu Świętym „Syjon" zaprasza na spotkanie modlitewne w środę 02.09.2015 na godz. 19:00.

6. Zapraszamy na Mszę Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w piątek o godz. 18:00. Natomiast dzieci z klas pierwszych w sposób szczególny zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 10:45, podczas której poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania i chrztu rodzice zobowiązywali się do katolickiego wychowania dzieci.
W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski przypomina, że przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych: Pierwszej Komunii św., sakramentu pokuty i pojednania oraz bierzmowania odbywa się podczas systematycznej katechezy parafialnej oraz w trakcie lekcji religii w szkole.
Wynika z tego jednoznacznie, że uczestnictwo w zajęciach z etyki nie spełnia w żadnym zakresie wymogu przygotowania do sakramentów i nie może być respektowane przy podejmowaniu decyzji o wyrażeniu zgody co do ich przyjęcia.

7. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

8. W środę o godz. 17:30 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej, podczas której zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i sobotę od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi. W piątek zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego: klasy III i IV od 16:00 do 17:00, klasy V-VI oraz młodzież od 17:00 do 18:00. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00.

10. W zeszłym tygodniu uroczystość 50-lecia ślubów zakonnych obchodziła s. Bernarda, która pracowała w naszej parafii jako zakrystianka i katechetka. Chciejmy o niej pamiętać w naszych modlitwach.

11. Serdecznie zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkoły średniej na spotkania Salezjańskiej Grupy Młodzieżowej w każdy piątek o godzinie 18:30 w domu Sióstr Salezjanek na ulicy Stanisławowskiej 46.

12. Spotkanie katechetów naszej parafii w czwartek o 18:30.

13. Kuria Metropolitalna zaprasza wiernych naszej archidiecezji na nocne czuwanie archidiecezji na Jasną Górę, które odbędzie się 18/19.09.2015r. Zapisać można się w zakrystii.

14. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne w cenie 6 zł.

15. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.
Po Mszy Św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

16. Za tydzień o godz. 13:00 Msza Św. w intencji dzieci, które były ochrzczone we wrześniu 2014r. Prosimy rodziców o zgłaszanie tych dzieci w kancelarii lub zakrystii.

21 Niedziela Zwykła /23.08.2015r./

1. Dziś przeżywamy 21 niedzielę zwykłą.

Do końca sierpnia w niedzielę nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana.

Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
w poniedziałek – święto św. Bartłomieja, Apostoła
w środę – uroczystość NMP Częstochowskiej
w czwartek – wspomnienie św. Moniki
w piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
w sobotę – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. Parafialny Zespół Caritas w czasie wakacji nie dyżuruje.

4. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo a o godz. 17:30 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej.

5. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.

6. Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na Nowennę do św. Michała Archanioła o godz. 17:45.

7. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji i do modlitwy w tej intencji.

8. Kuria Wrocławska zaprasza do udziału w 45. Wrocławskich Dniach Duszpasterskich w dniach 27-28 sierpnia br. Tegoroczny temat sympozjum organizowanego przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu brzmi „Nowe życie w Chrystusie".

9. W dniach 24-26.08.2015r. w godz. 9:00-12:00 i 17:00-20:00 przy plebanii zostanie przeprowadzona przez Stowarzyszenie „Pomoc Kościołom w Potrzebie" zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód przeznaczony będzie na pomoc kościołom misyjnym, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów.

10. Przed nami ostatni tydzień wakacji, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.

11. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca. Pamiętajmy o wyłączaniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

12. W przyszłą niedzielę 30 sierpnia o g. 19.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa.
13. W poniedziałek 31 sierpnia o g. 19.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Obecność obowiązkowa.