Ogłoszenia duszpasterskie
29 Niedziela Zwykła /19.10.2014r./
1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października. W naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawili swoje domy, bliskich i udali się do dalszychi bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusado każdego człowieka.

Dzisiaj o godz. 12:00 uroczystości odpustowe w parafii p.w. św. Jadwigi na Kozanowie.

Dziś po Mszy o godz. 10:45 spotkanie dla rodziców dzieci z klasy 3a.

Przy wyjściu z kościoła członkowie parafialnego zespołu Caritas zbierają do puszek dobrowolne ofiary na pomoc dla potrzebujących wsparcia z naszej parafii.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana
we wtorek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
w środę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
w niedzielę – uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego

3. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe na godz. 17:15. W sposób szczególny zapraszamy na to nabożeństwo rodziców ze swoimi dziećmi.

4. W październiku, miesiącu różańcowym, zapraszamy do włączenia się w Różaniec Rodziców. W naszej parafii są dwie Róże: pierwsza p.w. św. Jana Bosko (która jest cała) oraz druga p.w. św. Jana Pawła II (w której są wolne miejsca). Zachęcamy rodziców do uzupełnienia II Róży Rodziców i włączenia się do modlitwy za dzieci.

5. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się w poniedziałki w godz. 16:30 - 17:30. Parafialny Zespól Caritas szuka osób, które chciałyby opłacić  obiady w szkole dla dzieci z najuboższych rodzin parafii. Miesięczny koszt obiadów dla jednego dziecka to 115 zł. Osoby chętne zapraszamy w godzinach dyżuru Caritas do salki katechetycznej przy plebanii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. W środę o godz. 17:15 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej połączoną z nabożeństwem różańcowym, podczas której zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo.

7. Trwa Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Cykl 8 homilii podczas Mszy Św. i konferencji po nich w każdą środę głosi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik. PLAKAT.

8. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.

9. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie w salce na plebanii dla kandydatów do bierzmowania z grupy 4 z klas 1.

10. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w sobotę, 25.10.2014r. o godz. 9:30 na zbiórkę do salki na plebanii.

11. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św. a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną liturgią Chrztu Św.

12. Za tydzień, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć kalendarze misyjne i kalendarze naszej archidiecezji na rok 2015.

13. Za tydzień, 26 października, wrocławskimi ulicami przejdzie V Marsz Mężczyzn pod hasłem „Wolni i odpowiedzialni w Jezusie”. Więcej informacji.

14. Na stoliku z prasą katolicką są wyłożone kartki wspominkowe (wzór). Zachęcamy do skorzystania z gotowej karty wypominkowej, na której umieścicie państwo imiona waszych drogich zmarłych. Wypisaną (wydrukowaną) kartę wypominkową można wrzucać na tacę lub zostawić bezpośrednio u księży. Na tej karcie prosimy o wpisywanie imion swoich zmarłych drukowanymi literami oraz ulicę zamieszkania. Wypominki będą połączone z modlitwą różańcową o godz. 17:00, a bezpośrednio po niej będzie odprawiana Msza Św. w intencji zmarłych polecanych
w danym dniu. Szczegółowy plan nabożeństw wspominkowych podamy w późniejszym terminie.

 
28 Niedziela Zwykła /12.10.2014r./

1. Dziś przypada 28 niedziela w ciągu roku, w którą obchodzimy kolejny, XIV Dzień Papieski, pod hasłem „Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie!”. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

we poniedziałek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
w środę – wspomnienie św. Teresy z Ávila, dziewicy i dra Kościoła
w czwartek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej
w piątek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
w sobotę – święto św. Łukasza Ewangelisty

3. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe na godz. 17:15. W sposób szczególny zapraszamy na to nabożeństwo rodziców ze swoimi dziećmi. Dzieci otrzymały planszę, na której przykleją codziennie obrazki z postaciami najmłodszych świętych, błogosławionych, sług i służebnic Bożych. Hasło tegorocznych nabożeństw różańcowych brzmi: „Za mamę, za tatę, za całą rodzinę”. Ma być to zachęta, by modlitwę różańcową dzieci ofiarowały za rodziców a rodzice za swoje dzieci.

4. W październiku, miesiącu różańcowym, w sposób szczególny zapraszamy do włączenia się w Różaniec Rodziców. W naszej parafii są dwie Róże: pierwsza p.w. św. Jana Bosko (która jest cała) oraz druga p.w. św. Jana Pawła II (w której są wolne miejsca). Zachęcamy rodziców do uzupełnienia II Róży Rodziców i włączenia się do modlitwy za dzieci.

5. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się w poniedziałki w godz. 16:30 - 17:30.
Parafialny Zespól Caritas szuka osób, które chciałyby opłacić  obiady w szkole dla dzieci z najuboższych rodzin parafii. Miesięczny koszt obiadów dla jednego dziecka to 115 zł. Osoby chętne zapraszamy w godzinach dyżuru Caritas do salki katechetycznej przy plebanii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. W poniedziałek zapraszamy o godz. 17:15 na Różaniec Fatimski połączony z procesją eucharystyczną dookoła kościoła.

7. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą.

8. W środę o godz. 17:15 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej połączoną z nabożeństwem różańcowym, podczas której zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo.

9. Trwa Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Cykl 8 homilii podczas Mszy Św. i konferencji po nich w każdą środę głosi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

10. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.

11. W czwartek o godz. 18:00 będzie odprawiona Msza św. z udziałem harcerzy ze Szczepu Harcerzy Leśnych „Watra”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, w szczególności byłych harcerzy oraz sympatyków harcerstwa do włączenia się do wspólnej modlitwy.

12. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie w salce na plebanii dla kandydatów do bierzmowania z grupy 3 z klas 1.

13. W sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

14. Przyszła niedziela to niedziela misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny.

15. W przyszłą niedzielę, 19.10.2014r. o godz. 12:00 uroczystości odpustowe w parafii p.w. św. Jadwigi na Kozanowie.

16. Za tydzień, 19.10.2014r., po Mszy o godz. 10:45 spotkanie dla rodziców dzieci z klasy 3a.

17. Ksiądz Arcybiskup zaprasza do Trzebnicy na Uroczystości Jadwiżańskie. Uroczystości odpustowe będą trwały od 16-19 października 2014 r. Szczegółowy plan uroczystości wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

18. Nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z Rodzicami, młodzieży, kandydatów do bierzmowania oraz wszystkich chętnych do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Wyjazd w dniu 18.10.2014r. o godz. 9:00(autokar obok kościoła), powrót około godz. 14:00. Zapisać można się w zakrystii.

19. Na stoliku z prasą katolicką są wyłożone kartki wspominkowe (wzór). Zachęcamy do skorzystania z gotowej karty wypominkowej, na której umieścicie państwo imiona waszych drogich zmarłych. Wypisaną (wydrukowaną) kartę wypominkową można wrzucać na tacę lub zostawić bezpośrednio u księży. Na tej karcie prosimy o wpisywanie imion swoich zmarłych drukowanymi literami oraz ulicę zamieszkania. Wypominki będą połączone z modlitwą różańcową o godz. 17:00, a bezpośrednio po niej będzie odprawiana Msza Św. w intencji zmarłych polecanych
w danym dniu. Szczegółowy plan nabożeństw wspominkowych podamy w późniejszym terminie.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL