17 Niedziela Zwykła /27.07.2014r./
1. Dziś przeżywamy 17 niedzielę zwykłą.

Przez cały okres wakacyjny zmienia się porządek Mszy Św. niedzielnych. Nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana. Sakrament Chrztu św. w drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

we wtorek – wspomnienie św. Marty

w czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

w piątek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

3. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo. O godz. 17:30 zapraszamy na Nowennę do MB Muchoborskiej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W tych dniach od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00.

5. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Pamiętajmy w swoich modlitwach o poległych w czasie wojny, jak i za jej ofiary.

6. Od południa dnia 1 sierpnia (godz. 12:00) do północy(godz. 24:00) dnia 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli. Warunki:

a. Spowiedź i Komunia święta

b. Nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”

c. Dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. „Zdrowaś Maryjo”

d. Ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

Jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji - odpust będzie cząstkowy.

7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont naszego kościoła. Po Mszy Św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza Św. w intencji dzieci, które były ochrzczone w sierpniu 2013r. Prosimy rodziców o zgłaszanie tych dzieci w kancelarii parafialnej i uczestniczenie w tej Mszy razem ze swoimi dziećmi.

10. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

11. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim i w czasie urlopowych wyjazdów. Dlatego prosimy o właściwy ubiór, zarówno u pań jak i panów. Pamiętajmy o wyłączaniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

16 Niedziela Zwykła /20.07.2014r./
1. Dziś przeżywamy 16 niedzielę zwykłą, która jest również uroczystością ku czci bł. Czesława, kapłana, Głównego Patrona Miasta Wrocławia.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

we wtorek – wspomnienie św. Marii Magdaleny

w środę – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy
w czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
w piątek – święto św. Jakuba, Apostoła
w sobotę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

4. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.

5. W piątek przypada również wspomnienie św. Krzysztofa- męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po Mszy Św. wieczornej.

6. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św., a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną Liturgią Sakramentu Chrztu Św.

7. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

8. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim i w czasie urlopowych wyjazdów. Dlatego prosimy o właściwy ubiór, zarówno u pań jak i panów. Pamiętajmy o wyłączaniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL