Najświętszej Trójcy /22.05.2016r./

1. Dziś przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy.

Dzisiaj w naszej parafii o godz. 9:30 klasa 4 A przeżywa Rocznicę I Komunii Św.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
- we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
- w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

4. We wtorek, 24 maja przypada ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.

5. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się we wtorki w godz. 17:00 – 18:00.

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza we wtorek o godz. 18:00 na Mszę Św. z uwielbieniem a po niej na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17:30 połączona z nabożeństwem majowym i Mszą Św.

8. W czwartek, 26 maja będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, Msza po procesji (gdyby procesja się nie odbyła Msza o godz. 12:00) i wieczorna Msza o godz. 18:00. Po Eucharystii o godz. 10:00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Trasa procesji biegnie ulicami: Stanisławowską, Zagony, Mińską i Rakietową.

I ołtarz – ul. Stanisławowska – obok plebanii

II ołtarz – ul. Stanisławowska – obok kwiaciarni Bławatek

III ołtarz – ul. Zagony – obok posesji Państwa Szot

IV ołtarz – ul. Zagony – obok Sióstr Służebniczek

Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

W Boże Ciało nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

9. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. Pamiętajmy w tym dniu o naszych mamach w modlitwie.

10. W czwartek, w uroczystość Bożego Ciała zapraszamy na adorację uwielbieniową na godz. 19:00 jako wyraz naszej wdzięczności Bogu za dar Eucharystii. Zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież i związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii.

11. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach o godz. 17:30 nabożeństwo majowe z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła i bezpośrednio po nim Msza Św. wieczorna.

12. Msze Św. w int. parafian – Pro populo, zostaną odprawione w środę o 17:30 i czwartek o godz. 10:00.

13. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 17:45 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

14. Dziś po Mszy o godz. 10:45 można jeszcze odebrać zdjęcia i płyty DVD z I Komunii Św.

Zesłanie Ducha Świętego /15.05.2016r./

1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Dzisiaj w naszej parafii I Komunia Święta. W związku z tym nastąpiły zmiany godzin Mszy św. w naszym kościele. Pierwsza Msza o godz. 8:00. O godz. 10:00 I Komunia klas 3A, 3B, 3C. O godz. 12:00 I Komunia klas 3D, 3E i dzieci spoza szkoły nr 25. Ostatnia Msza Św. w naszym kościele o godz. 18:00.

Dziś przypada trzecia niedziela miesiąca. W czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w intencji Światowych Dni Młodzieży. O 19:00 nabożeństwo w tej intencji.

Dzisiaj mija termin dokonywania wpłat dla osób, które zapisały się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Termin ten jest nieprzekraczalny.

2. Od jutra dzieci I komunijne rozpoczynają Biały Tydzień. Codziennie o godz. 17:30 uczestniczyć będą w nabożeństwie majowym i po nim we Mszy Św. Dzieci przez cały Biały Tydzień do kościoła przychodzą w strojach liturgicznych.

3. Przez cały miesiąc nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
- w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
- w czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy

5. W poniedziałek Msze Św. o godz. 9:00 i 18:00

6. W poniedziałek, 16.05.2016r. kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. We wtorek o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza św. w int. parafian – Pro populo.

8. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się we wtorki w godz. 17:00 – 18:00.

9. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17:30 i będzie połączona z nabożeństwem majowym i Mszą Św.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę o godz. 19:00 na spotkanie do salki na plebanii.

11. W czwartek nie będzie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

12. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klas I w czwartek o 18:30 w salce na plebanii.

13. W poniedziałek i piątek o godz. 19:00 w kościele próba dla klasy 4 A przed Rocznicą I Komunii Św.

14. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św. a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną liturgią Sakramentu Chrztu Św.

15. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 9:30 klasa 4 A przeżywać będzie Rocznicę I Komunii Św.