22 NIEDZIELA ZWYKŁA /28.08.2016r./

1. Dzisiaj przypada 22 niedziela w ciągu roku.

Dziś nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana.

Od przyszłej niedzieli powracamy do stałego porządku Mszy Św.

Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 17:45.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
w czwartek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

3. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17:30 połączona z Mszą Św., podczas której zostanie odprawiona int. za wszystkich parafian – Pro populo.

4. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 18:00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

Natomiast dzieci z klas pierwszych w sposób szczególny zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 10:45, podczas której poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych: Pierwszej Komunii św., sakramentu pokuty i pojednania oraz bierzmowania odbywa się podczas systematycznej katechezy parafialnej oraz w trakcie lekcji religii w szkole.
Uczestnictwo w zajęciach z etyki nie spełnia w żadnym zakresie wymogu przygotowania do sakramentów i nie może być respektowane przy podejmowaniu decyzji o wyrażeniu zgody co do ich przyjęcia.

5. W czwartek przypada też 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi.

Do skorzystania ze spowiedzi zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież na rozpoczęcie roku szkolnego.

Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00.

7. Kuria Wrocławska zaprasza do udziału w 46. Wrocławskich Dniach Duszpasterskich 29 i 30 sierpnia. Temat: „Idźcie i głoście! Światowe Dni Młodzieży i co dalej?".

8. Zapraszamy na nocne czuwanie wiernych naszej archidiecezji na Jasnej Górze, które odbędzie się 23-24.09.2016r. Zapisać można się w zakrystii.

9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00.

Po Mszy Św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

10. Za tydzień o godz. 13:00 Msza Św. w intencji dzieci, które były ochrzczone we wrześniu 2015r. Prosimy rodziców o zgłaszanie tych dzieci w kancelarii lub zakrystii.

11. Jest jeszcze wolna intencja w przyszłą niedzielę o godz. 9:30.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA /21.08.2016r./

1. Dziś przypada 21 niedziela w ciągu roku.

Do końca miesiąca w niedzielę nie ma Mszy Św. o godz. 13:00 a Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana. Sakrament Chrztu za tydzień o godz. 12:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej
w środę – święto św. Bartłomieja Apostoła
w piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej
w sobotę – wspomnienie św. Moniki

3. Parafialny Zespół Caritas w czasie wakacji nie dyżuruje.

4. We wtorek, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.

5. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17:30 połączona z Mszą Św., podczas której zostanie odprawiona int. za wszystkich parafian – Pro populo.

6. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

7. W piątek, z racji uroczystości NMP Częstochowskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę Msza Św. o godz. 18:00 a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną liturgią Chrztu Św.

9. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji i do modlitwy w tej intencji.

10. Kuria Wrocławska zaprasza do udziału w 46. Wrocławskich Dniach Duszpasterskich 29 i 30 sierpnia. Temat: „Idźcie i głoście! Światowe Dni Młodzieży i co dalej?".

11. Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na Nowennę do św. Michała Archanioła o godz. 17:45.

12. Nasz Parafialny Zespół Caritas włączył się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji „Wyprawka dla Żaczka", w ramach której przygotowujemy plecaki dla najmłodszych z ubogich rodzin naszej parafii. Archidiecezjalny Caritas dostarczył plecaki i teraz szukamy chętnych, którzy chcieliby wypełnić je przyborami szkolnymi. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

13. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny.

14. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. pożegnalną ks. Piotra o godz. 18:00.