17 Niedziela Zwykła /26.07.2015r./

1. Dziś – 17 niedziela w ciągu roku.

Przez cały okres wakacyjny zmienia się porządek Mszy Św. niedzielnych.
Nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św.
o godz. 12:00 jest recytowana.
Sakrament Chrztu św. w drugą
i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12:00.

Dzisiaj zapraszamy o godz. 17:45 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
w środę – wspomnienie św. Marty
w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

3. Parafialny Zespół Caritas w czasie wakacji nie dyżuruje.

4. W środę o  godz. 17:30 zapraszamy na Nowennę do MB Muchoborskiej, podczas której zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo.

5. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00.

7. Od południa dnia 1 sierpnia (godz. 12:00) do północy(godz. 24:00) dnia 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli.

Warunki:
a. Spowiedź i Komunia święta
b. Nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz" oraz „Wierzę w Boga"
c. Dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. „Zdrowaś Maryjo"
d. Ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

Jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji - odpust będzie cząstkowy.

8. W sobotę, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Pamiętajmy w swoich modlitwach o poległych w czasie wojny, jak i za jej ofiary.

9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. Po Mszy Św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza Św. w intencji dzieci, które były ochrzczone w sierpniu 2014r. Prosimy rodziców o zgłaszanie tych dzieci w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

11. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia.

12. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

13. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim i w czasie urlopowych wyjazdów. Dlatego prosimy o właściwy ubiór, zarówno u pań jak i panów. Pamiętajmy o wyłączaniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

16 Niedziela Zwykła /19.07.2015r./

1. Dziś – 16 niedziela w ciągu roku.

Przez cały okres wakacyjny zmienia się porządek Mszy Św. niedzielnych.
Nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św.
o godz. 12:00 jest recytowana.
Sakrament Chrztu św. w drugą
i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12:00.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
w poniedziałek – uroczystość bł. Czesława, Głównego Patrona Miasta Wrocławia
w środę – wspomnienie św. Marii Magdaleny
w czwartek - święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy
w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
w sobotę – święto św. Jakuba, Apostoła

3. Parafialny Zespół Caritas w czasie wakacji nie dyżuruje.

4. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo. O godz. 17:30 zapraszamy na Nowennę do MB Muchoborskiej.

6. W sobotę przypada również wspomnienie św. Krzysztofa- męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po Mszy Św. wieczornej.

7. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św., a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną Liturgią Sakramentu Chrztu Św.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 17:45 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

9. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

10. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim i w czasie urlopowych wyjazdów. Dlatego prosimy o właściwy ubiór, zarówno u pań jak i panów. Pamiętajmy o wyłączaniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.