Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania /20.04.2014r./
1. Dziś przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania, która jest największą uroczystością naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego,co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

2. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Codziennie Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30, w środę wyjątkowo o godz. 17:00.

3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Św.: 8.00, 9.30, 10.45,12.00, 13.00, 18.00.

Tradycyjnie ofiary złożone jutro na tacę przeznaczone są na PWT i MWSD we Wrocławiu. Starajmy się na różne sposoby wspierać dzieło chrześcijańskiego wychowania, aby nigdy w naszym społeczeństwie nie brakowało nie tylko ludzi wykształconych, lecz także głęboko zaangażowanych w życie społeczne, a zarazem wyznających chrześcijański system wartości.

4. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W środę o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej.

6. W środę po Mszy wieczornej w kościele obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 2.

7. W czwartek w godz. 17:00 - 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

8. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św. a po niej w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną liturgią Chrztu Św.

9. W sobotę, w wigilię kanonizacji Jana Pawła II zapraszamy do naszego kościoła na czuwanie modlitewne, podczas którego rodziny naszej parafii będą mogły otrzymać Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia. Po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu potrwa do godz. 20:45. Po jego zakończeniu nastąpi przekazanie ognia Iskry Miłosierdzia rodzinom naszej parafii. Następnie odśpiewamy Apel Jasnogórski. Po nim wspólne czuwanie z rozważaniami i śpiewem potrwa do godz. 21:37. Rodziny, które chcą przyjąć Iskrę prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów.

10. Składamy podziękowania dla tych, którzy przynieśli paczki żywnościowe dla ubogich.

11. Skarbonki Caritas z ofiarami pochodzącymi z wielkopostnych wyrzeczeń, prosimy przynieść do kościoła w przyszłą niedzielę.

12. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego. Jest to święto patronalne Caritas.

W tym dniu rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na działalność Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Uroczystość odpustowa w parafii Miłosierdzia Bożego na Gądowie Wlk. o godz. 12:30.

13. W przyszłą niedzielę Msza Św. o godz. 13:00 a po niej spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

14. Za tydzień zapraszamy na Nowennę do św. Michała Archanioła o godz. 17:45.

15. Drogim parafianom i miłym gościom składamy życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 
6 Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Palmowa /13.04.2014r./
1. Dziś przeżywamy 6 Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzeniew historii zbawienia.

Dzieci z klas 2 przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy – jak co tydzień - na godz. 10:30. Przed Mszą Św. odbywają się próby śpiewu dla tych dzieci.

Dzisiaj przy kościele Harcerze ze Szczepu Harcerzy Leśnych „Watra” będą sprzedawać przed każdą Mszą Św. własnoręcznie zrobione palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczą na letni obóz.

Przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Paschaliki w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Świece małe w cenie 6 zł.

Osoby, które chcą wspomóc na święta ubogich z naszej parafii prosimy o przynoszenie paczek żywnościowych do kancelarii w godzinach urzędowania.

3. Wczoraj na Ostrowie Tumskim miało miejsce przekazanie światła – Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia. Z naszej parafii Iskrę Miłosierdzia odebrali przedstawiciele Kręgu Biblijnego. Ogień ten będzie podtrzymywany w naszym kościele. Przekazanie go rodzinom naszej parafii nastąpi w wigilię kanonizacji Jana Pawła II. Szczegółowe informacje przekażemy w późniejszym terminie.

Dzisiaj natomiast zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale podczas których Iskrę Miłosierdzia odbiorą przedstawiciele parafii z naszego dekanatu.

4. Od poniedziałku do środy okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00 do 18:00.

5. W Wielkim Tygodniu kancelaria czynna tylko w poniedziałek od 16:00 do 17:00 i w środę od 19:00 do 20:00.

6. W środę o godz. 7:00 będzie sprawowana Msza w int. parafian – Pro populo. O godz. 17:30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Muchoborskiej.

7. Od Wielkiego Czwartku będzie można nabywać Chleb Miłości Caritas.

8. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:30.

9. W Wielki Piątek ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W drugi dzień świąt taca przeznaczona będzie na Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

10. Informujemy, że jest jeszcze wolna intencja w sobotę o godz. 22:00.

11. TRIDUUM SACRUM:

W Wielki Czwartek rano ksiądz biskup odprawi w katedrze Mszę krzyżma o godz. 9:00. Podczas tej Mszy św. kapłani odnowią swoje przyrzeczenia oraz zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów.

Wieczorem Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Czwartek to także dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Nie zapominajmy w tym dniu o dziękczynieniu za tak wielkie dary.

Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu, podobnie jak to było w Środę Popielcową. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłku, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny poranek.

Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilii paschalnej bowiem, sprawowana późno wieczorem, jest już rozpoczęciem celebracji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Błogosławienie pokarmów rozpoczniemy od godz. 10:00 do 14:00 i będzie się ono odbywało co pół godziny. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji.

Są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Dlatego też, mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów naszej parafii o godz.19:00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz.19:00. Tego dnia Droga Krzyżowa o godz. 15:00. Natomiast liturgię Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna już świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczniemy o godz. 22:00. W pierwszy dzień świąt Msze Św. w naszym kościele o godz. 9:30, 10:45, 12:00. 13:00 (Msza z udzieleniem sakramentu chrztu) i o 18:00. W drugi dzień porządek Mszy Św.: 8:00,  9:30, 10:45, 12:00, 13:00, 18:00 Program wywieszony jest w gablocie ogłoszeń, można go również znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL