XXXIII Niedziela Zwykła /19.11.2017r./

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas już na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata.

2. Msza i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dziś o godz. 13.00.

3.Dziś również, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, Msza dla młodzieży o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
w środę – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
w piątek – świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

5. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas w poniedziałek o godz. 19.00 w salce na plebanii.

6. Spotkanie dla kandydatek do Marianek we wtorek o godz. 17.00 w salce na plebanii.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza święta w środę o 17.30, w czasie której zostanie też odprawiona intencja za wszystkich parafian.

8. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” w środę o 19.00 w salce na plebanii.

9. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

10. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji.

11. W następną niedzielę w czasie Mszy o godz. 13.00 udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00.

12. Za tydzień również, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła o godz. 17.30.

W ostatnim tygodniu
zostali powołani do Pana, do wieczności,
nasi Parafianie

Ś.p. Jurek Łasek
Ś.p. Zbigniew Rusiecki
Ś.p. Zofia Pasierbska

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!

XXXII Niedziela Zwykła /12.11.2017r./

1. Przeżywając dziś 32. niedzielę zwykłą solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Jest on w tym roku obchodzony pod hasłem: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na ten cel. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane.

2. Dziś, w czasie Mszy o 13.00 udzielimy chrztu dzieciom.

3.W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich;
w czwartek – święto Rocznicy poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej;
w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej;
w sobotę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

4. W poniedziałek przypada 13. dzień miesiąca, zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17.15.

5. Dyżurparafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

6. Spotkanie Marianek we wtorek o godz. 17.00 w salce na plebanii, natomiast spotkanie dla kandydatek do Marianek odbędzie się tydzień później.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza święta w środę o 17.30, w czasie której zostanie też odprawiona intencji za wszystkich parafian.

10. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z roku drugiego i trzeciego w czwartek o 18.30 w kościele.

11. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy na Mszę i spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 13.00.

12. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca zapraszamy na Mszę dla młodzieży na godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu
została powołana do Pana, do wieczności,
nasza Parafianka

Ś.p. Helena Bartoszczak

Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!