VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie /28.05.2017r./

1.Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Prośmy w modlitwach również o jego rychłą beatyfikację. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła dziś na zakończenie nabożeństwa majowego.

2. Dziś Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 oraz Msze pierwszokomunijne o 10.00 i 12.30.

3. Od jutra dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą codziennie w białym tygodniu: w nabożeństwie o 17.30 oraz we Mszy o 18.00.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
w środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
w czwartek – św. Justyna, męczennika;
w sobotę – świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

5. Do końca maja, do środy włącznie, odprawiamy nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Od czwartku natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu również będą sprawowane o 17.30.

6.Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, odmawiamy codziennie przed Mszą wieczorną, na zakończenie nabożeństwa.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z majówką w środę o 17.30.

8. Msza św. w intencji parafian zostanie odprawiona w środę o 17.30.

9. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w środę o 19.00 w salce na plebanii.

10.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w te dni od godz. 17.00 do 18.00. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania do kapłaństwa, Msza św. dla ministrantów i ich rodziców w czwartek o 18.00. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

11.W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Prośmy w tym dniu o czyste i dobre serca dla wszystkich dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

12. Za tydzień w niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy adoracja Najśw. Sakramentu, po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, ofiara na tacę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

13.W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

14. Rodziców dzieci z klas drugich szkoły podstawowej, które w przyszłym roku chcą przystąpić w naszej parafii do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00.

15. Za tydzień w parafiach w całej Polsce obchodzić będziemy dziesiąte Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności za wszelkie otrzymane dobrodziejstwa. W tym roku będzie ono obchodzone pod hasłem „Dziękujemy za chleb”, a patronować mu będzie św. Brat Albert. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na budowę Wotum Narodu - Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

VI Niedziela Wielkanocna /21.05.2017r./

1. Przeżywamy dziś szóstą niedzielę wielkanocną. W czasie Mszy o 9.30 sprawować będziemy uroczystą rocznicę I Komunii Świętej. W czasie Mszy o godz. 13.00 udzielimy chrztu dzieciom. Natomiast młodzież zapraszamy na Mszę na godz. 18.00.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w środę – Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych;
w piątek – św. Filipa Nereusza, kapłana.

3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

4.Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

5. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Maryi, Wspomożycielki wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za prześladowany Kościół w Chinach.

6.Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z majówką w środę o 17.30.

8. Msza św. w intencji parafian zostanie odprawiona w środę o 17.30.

9. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w środę o 19.00 w salce na plebanii.

10. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

11. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych w czwartek o 18.30 w salce na plebanii.

12.W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

13. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odmawiać ją będziemy codziennie na zakończenie nabożeństwa majowego.

14. Próby przed I Komunią Świętą w tym tygodniu odbywać się będą po Mszy wieczornej o 18.30 w kościele: dla klas III e i f w poniedziałek i środę; dla klas III g i h oraz dzieci spoza szkoły nr 25 we wtorek i czwartek.

15.  W przyszłą niedzielę, Wniebowstąpienia Pańskiego, ze względu na I Komunię,
Msze święte o godz. 8.00 i 18.00;
natomiast Komunie odbędą się w czasie Mszy
o 10.00 – dla klas III e i f;
oraz o 12.30 – dla klas III g i h oraz spoza szkoły nr 25.

16. Spowiedź przed I Komunią w sobotę:
klasa III e – godz. 9.00;
klasa III f – godz. 9.30;
klasa III g – godz. 10.00;
klasa III h i dzieci spoza szkoły nr 25 – godz. 10.30.

Spowiedź dla rodziców i chrzestnych w sobotę rano od 9.00 do 11.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00.