25 Niedziela Zwykła /20.09.2015r./

1. Dziś – 25 niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Archidiecezjalne TV i Radio Rodzina.

Dzisiaj odbędzie się procesja z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty. Rozpocznie się ona w Bazylice Św. Elżbiety o godz. 16:00, a zakończy się Mszą św. w kościele p.w. Św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława.

Dziś o godz. 19:00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
w poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
w środę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny
w piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

3. Parafialny Zespół Caritas dyżuruje we wtorki od godz. 17:00 do 18:00.

4. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W środę o godz. 17:30 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej, podczas której zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo.

6. Wspólnota Odnowy Wiary w Duchu Świętym „Syjon" zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19:00.

7. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi.

8. Serdecznie zapraszamy chętne osoby do chóru parafialnego. Więcej informacji można uzyskać u pana organisty.

9. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu zawiadamia, że w dniu 26 września 2015 roku odbędzie się III Archidiecezjalna Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Metropolitalnego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardo Śląskim.

10. W sobotę 26 września, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje spotkanie młodzieży z okazji święta św. Stanisława Kostki pod hasłem: „Oddam życie w dobre ręce". Odbędzie się ono w parafii Miłosierdzia Bożego na Gądowie Wielkim. Rozpocznie się o godz. 15:00 a zakończy ok. 20:00. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu, które jest również kolejną stacją w drodze przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016. Serdecznie zapraszamy szczególnie przygotowujących się do bierzmowania. Wspólne wyjście młodzieży z naszej parafii w sobotę spod plebanii o godz. 13:30.

11. W niedzielę, 27.09.2015r. przeżywać będziemy w naszej parafii odpust ku czci św. Michała Archanioła. O godz. 12:00 uroczysta Msza Św. odpustowa, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. dr Rafał Hołubowicz – kanclerz kurii wrocławskiej. Ten dzień przeżywać będziemy jako dziękczynienie w 8 rocznicę koronacji figury Matki Bożej Muchoborskiej. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 13:00. Członków Żywego Różańca prosimy o przygotowanie baldachimu i sztandarów.

12. Dzieci Maryi w przyszłą niedzielę rozprowadzać będą różańce także zrobione własnoręcznie. Dochód przeznaczony będzie na działalność i rozwój wspólnoty Marianek.

13. Za tydzień zapraszamy o godz. 11:45 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

14. 28 września 2015 r. o 15:00 na ulicach ponad trzystu miast w Polsce oraz kilku innych krajów odbędzie się wspólne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia. We Wrocławiu w modlitwę włączą się członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej i Żywego Różańca, siostry zakonne, księża i ludzie dobrej woli 28 września 2015r. o 15:00 na Placu Katedralnym - przy kolumnie Chrystusa Króla a także przy Krzyżu misyjnym przed Kościołem św. Augustyna, ul. Sudecka.

15. Jest już nowa książka intencji na rok 2016. Szczególnie prosimy te osoby, które pragną zamówić Mszę św. gregoriańską, czy Mszę ślubną o przyjście do kancelarii parafialnej w tym miesiącu.