Najświętszej Trójcy /31.05.2015r./

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy.

Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem do św. Michała Archanioła.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
w poniedziałek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
w środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
w piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

3. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.
Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00.

4. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się we wtorki w godz. 16:30 – 17:30.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon" zaprasza w środę o godz. 19:00 na spotkanie do salki na plebanii. Konferencję wygłosi ks. Mariusz Rosik.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Muchoborskiej o godz. 17:30, podczas której zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo.

7. Spotkania kandydatów do bierzmowania po Mszy wieczornej w salce:
- we wtorek klasa 2
- w środę grupa 1 z klasy 1.

8. W czwartek – pierwszy w czerwcu – obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 9:00,10:00, Msza po procesji (gdyby procesja się nie odbyła Msza o godz. 12:00) i wieczorna Msza o godz. 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 – wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Trasa procesji biegnie ulicami: Stanisławowską, Zagony, Mińską i Rakietową.
I ołtarz – ul. Stanisławowska – obok plebanii
II ołtarz – ul. Stanisławowska – obok kwiaciarni Bławatek
III ołtarz – ul. Zagony – obok posesji Państwa Szot
IV ołtarz – ul. Zagony – obok Sióstr Służebniczek

Prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji. Prosimy członków Żywego różańca o przygotowanie baldachimu i sztandarów na procesję w Uroczystość Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych przychodzą na Mszę Św. o godz. 10:00. Zapraszamy również młodsze dzieci na próbę sypania kwiatków na Boże Ciało w poniedziałek o godz. 18:30.

W Boże Ciało nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

9. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Na zakończenie Mszy Św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

10. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w tych dniach od godz. 17:00 do 18:00. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00.

11. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej uprzejmie informuje, że w dniu 6 czerwca 2015 r. odbędzie się III Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Motto Pielgrzymki brzmi: „Różaniec ocaleniem rodziny".

12. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła.

13. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 Msza Św. w int. dzieci, które były ochrzczone w czerwcu 2014r. Prosimy rodziców o zgłaszanie tych dzieci w kancelarii lub zakrystii.

14. Za tydzień będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia pod hasłem „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy". Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek dobrowolną ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.