Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: 26 niedziela zwykła 27.09.2020r.

1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę zwykłą, w której słyszymy wezwanie Pana Jezusa do tego, by Mu uwierzyć, bo dzięki temu będzie można wejść do Królestwa Niebieskiego. W dniu dzisiejszym usłyszymy również List Episkopatu Polski z okazji zbliżającego się Dnia Papieskiego. 

 

2. W czasie Mszy Świętych o godz. 12.00 i 13.30 odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla Dzieci z klas piątych.  

 

3. Zapraszamy na Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła połączone z nieszporami o godz. 17.30. 

 

4. We wtorek będziemy obchodzić święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze Święte będą odprawione o godz. 7.00 i 18.00. 

 

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Syjon zaprasza na dodatkową Mszę św. w środę o godz. 19.00, po której nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą uwielbienia. 

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. 

 

7. Od czwartku zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.30. Szczególnie liczymy na obecność dzieci i młodzieży podczas wspólnej modlitwy różańcowej. 

 

8. Zapraszamy uczestników Kręgu Biblijnego na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Od tego tygodnia Krąg Biblijny będzie się spotykał co dwa tygodnie w czwartki. 

 

9. Husaria Maryi zaprasza na Mszę Świętą dla Mężczyzn w piątek o godz. 19.00. Po Mszy nastąpi półgodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

 

10. Odwiedziny Chorych będą miały miejsce w najbliższą sobotę od godz. 9.00. 

 

11. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić pierwszą niedzielę miesiąca. Pod koniec Mszy Świętych nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji uroczystości odpustowych przypadających w tym dniu w naszej Parafii, zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się tydzień później - 11 października, po Mszy o godz. 8.00. W tym dniu ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. 

 

12. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą odpustową ku czci Świętego Michała Archanioła, która zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 12.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Prałat Andrzej Nicałek, wieloletni Proboszcz naszej Parafii. 

 

13. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję Caritas zbiórki żywności w sklepie Biedronka, która odbyła się w piątek i w sobotę. Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom z naszego Caritasu oraz z pozostałych grup działających przy Parafii, zaangażowanym w tych dniach. Zebrana żywność zostanie rozdzielona potrzebującym w czasie dyżurów pełnionych przez Caritas w drugi i czwarty wtorek miesiąca od godz. 17.00 do 18.00 w Domu Parafialnym. 

 

14. W zakrystii lub kancelarii jest dostępna księga intencji Mszalnych na 2021r. zatem można rezerwować Msze Święte na kolejny rok. 

 

15. 28 września o godz. 15.00 organizowana jest ogólnoświatowa akcja ” Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”.

 

16. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00; w środę od godz. 16.00 do 17.00, i od godz. 19.00 do 20.00 oraz w czwartek od godz. 19.00 do 20.00. Wcześniej można się z Parafią skontaktować drogą mailową.

 

17. Od dzisiaj w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej, przy ul. Katedralnej 4, rozpoczyna się przygotowanie do Bierzmowania dla osób dorosłych.

 

18. Noszenie masek w kościele jest obowiązkowe; prosimy także o podchodzenie do Komunii w pierwszej kolejności osoby, które przyjmują Ciało Pańskie na rękę.