Ogłoszenia Parafialne: 21 niedziela zwykła 23.08.2020r.

1. Nikt nie może przyjść do Chrystusa, jeśli nie jest mu to dane od Ojca. Nikt nie zobaczy w Jezusie z Nazaretu - Mesjasza, Syna Boga Żywego, jeśli nie objawi mu tego Ojciec, który Go posłał. Wiara w Jezusa Chrystusa jest łaską Ojca, który pociąga do Chrystusa kogo chce, kiedy chce i jak chce.

2. Spowiedź w naszym kościele odbywa się podczas Mszy św. niedzielnych, natomiast w tygodniu można się wyspowiadać przed Mszą.

3. Sakrament Chrztu świętego udzielany jest w sierpniu i wrześniu każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.30 za wyjątkiem 20 września, ponieważ na ten dzień przewidujemy uroczystość Pierwszej Komunii.

4. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z wieczorną Eucharystią w środę o godz. 17.30.

5. Wakacyjne spotkanie Wspólnoty Syjon, na którym odbywa się modlitwa uwielbienia, odbywa się w środę, o godz. 19.00 w dolnej salce Domu Parafialnego.

6. Zapraszamy na czwartkową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00, podczas której tradycyjnie odbywa się spowiedź.

7. Zachęcamy do wsparcia akcji Caritas „Wyprawka dla żaczka”, w ramach której można zakupić plecaki i przybory szkolne dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin w naszej Parafii. Zakupione materiały można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, skąd za pośrednictwem Caritasu trafią do dzieci.

8. Przez okres wakacji Kancelaria Parafialna czynna jest w środy i piątki, od godz. 19.00 do 20.00. Istnieje również możliwość kontaktowania się z Parafią drogą mailową, w celu szybszego załatwiania pilniejszych spraw.

9. Apelujemy o odpowiedzialne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie uczestnictwa we Mszy św; w kościołach zaleca się noszenie masek, a do Komunii w pierwszej kolejności podchodzą osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę w postawie stojącej.

10. Odwiedziny Chorych w naszej Parafii odbędą się w pierwszą sobotę września (05.09) od godz. 9.00. Jeśli ktoś czuje obawy przed przyjęciem księdza, rozumiemy to, lecz prosimy to zgłosić.