Ogłoszenia Parafialne: 20 niedziela zwykła 16.08.2020r.

1. Dzisiejsza liturgia słowa prowadzi nas do głębszego uświadomienia sobie, jak potrzebna jest wytrwałość w wierze i upór w tym, by nie ustawać w zanoszeniu modlitwy do Boga. Niewiasta Kananejska z Ewangelii jest przykładem tego, by trwać z zamiarem doświadczenia Jezusowej miłości nawet wtedy, gdy okoliczności wydają się temu nie sprzyjać.

2. Spowiedź w naszym kościele odbywa się podczas Mszy św. niedzielnych, natomiast w tygodniu można się wyspowiadać przed Mszą.

3. Sakrament Chrztu świętego udzielany jest w sierpniu i wrześniu każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.30 za wyjątkiem 20 września, ponieważ na ten dzień przewidujemy uroczystość Pierwszej Komunii.

4. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z wieczorną Eucharystią w środę o godz. 17.30.

5. Wakacyjne spotkanie Wspólnoty Syjon, na którym odbywa się modlitwa uwielbienia, odbywa się w środę, o godz. 19.00 w dolnej salce Domu Parafialnego.

6. Zapraszamy na czwartkową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00, podczas której tradycyjnie odbywa się spowiedź.

7. Zachęcamy do wsparcia akcji Caritas „Wyprawka dla żaczka”, w ramach której można zakupić plecaki i przybory szkolne dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin w naszej Parafii. Zakupione materiały można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, skąd za pośrednictwem Caritasu trafią do dzieci.

8. Przez okres wakacji Kancelaria Parafialna czynna jest w środy i piątki, od godz. 19.00 do 20.00. Istnieje również możliwość kontaktowania się z Parafią drogą mailową, w celu szybszego załatwiania pilniejszych spraw.

9. Apelujemy o odpowiedzialne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie uczestnictwa we Mszy św; w kościołach zaleca się noszenie masek, a do Komunii w pierwszej kolejności podchodzą osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę w postawie stojącej.

10. Odwiedziny Chorych w naszej Parafii odbędą się w pierwsza sobotę września (05.09) od godz. 9.00.

11. W związku z decyzją władz iż od 1 września dzieci wracają w trybie normalnym do szkoły, informujemy że Pierwsza Komunia w naszej Parafii odbędzie się 20 września. Rozumiejąc obawy części rodziców co do bezpieczeństwa dzieci Parafia umożliwia przystąpienie do Pierwszej Komunii także dzień wcześniej 19 września. Dopuszczenie dziecka do Pierwszej Komunii jet równoznaczne z możliwością jej przyjęcia 20 lub 19 września. Deklarować termin dodatkowy (19 września) prosimy w pierwszym tygodniu roku szkolnego. Nie ma potrzeby wcześniejszego deklarowania dzieci.

12. W 2021 roku Pierwsza Komunia Święta jest planowana na 9 maja - dla klas 3a, 3b, 3c i 3d oraz na 16 maja - dla klas 3e, 3f i dla dzieci spoza Szkoły Podstawowej nr 25.