4 Niedziela Zwykła /29.01.2017r./

1. Dzisiejsza, 4 niedziela zwykła, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami. Dziś, z racji ostatniej niedzieli miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła o 17.45. Kończymy okres kolędowania, dlatego dziś zamiast kazań, dziękujemy Jezusowi za narodziny wśród nas, śpiewem kolęd.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
we wtorek – św. Jana Bosko, kapłana;
w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego;

3. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17:30.

4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.00 do salki na plebanii.

5. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00, 18.00 i 19.15. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy rodziców i dzieci, przygotowujące się do I Komunii Świętej.

6. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Z tej okazji ofiarami na tacę wesprzemy materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne kontemplacyjne.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w ten dni od godz. 17.00 do 18.00.

8. W piątek po Mszach świętych pobłogosławimy świece i wiernych z racji wspomnienia św. Błażeja, którego pomocy wzywamy w chorobach gardła.

9. Spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza w piątek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.

10. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

11. W sobotę, 4 lutego, przypada 11. rocznica konsekracji biskupiej Ks. Abpa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszego Arcypasterza.

12. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, ofiary na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła, w czasie każdej Mszy dokonamy podsumowania kolędy, natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się po południu od 17.00 do 18.00,.

13. W tym tygodniu zakończymy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W poniedziałek i wtorek Msze św. jeszcze tylko rano o 7.00 i 9.00. Od środy powracamy do stałego porządku: Mszy świętych i godzin urzędowania Kancelarii Parafialnej.

14.   Kolędę dziś rozpoczniemy o 15.00, a w poniedziałek i wtorek o 16.00. Dzień wcześniej wizytę zapowiedzą ministranci z parafii.

15. W środę, 01 lutego, będzie jeszcze raz możliwość tzw. „kolędy dodatkowej”, dla tych, którzy chcą przyjąć księdza z wizytą duszpasterską, a nie byli obecni w terminie wyznaczonym. Chętnych prosimy o zgłaszanie się dziś po Mszach do zakrystii.

16. Plan kolędy już do końca:

29.01.2017

od godz. 15.00

Ul. Graniczna 2eg,2eh

Ul. Graniczna 2f,2fa,2fb

30.01.2017

Ul. Graniczna 2fc,2fd,2ff

Ul. Graniczna 2b,2ba,2bb

31.01.2017

Ul. Graniczna 2bc,2bd,2be

Ul. Graniczna 2bf,2bg,2bh

01.02.2017

Kolęda dodatkowa

W tym tygodniu została powołana przez Pana
do wieczności nasza parafianka:

Ś.p. Bogumiła Rusin

Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!