14 Niedziela Zwykła /03.07.2016/

1. Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku.

Jest to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont naszego kościoła.

Po Mszy Św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.

Dziś o godz. 12:00 Msza Św. w int. dzieci, które były ochrzczone w lipcu 2015r.

Od dzisiejszej niedzieli, przez cały okres wakacyjny zmienia się porządek Mszy Św. niedzielnych.

Nie ma Mszy Św. o godz. 13:00, natomiast Msza Św. o godz. 12:00 jest recytowana. Sakrament Chrztu św. w drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12:00. W lipcu wyjątkowo Msze chrzcielne w 2 i 5 niedzielę.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w środę –wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,

dziewicy

- w piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

3. Msza Św. w int. parafian – Pro populo zostanie odprawiona we wtorek o godz. 7:00.

4. Parafialny Zespół Caritas w czasie wakacji nie dyżuruje.

5. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę
o godz. 17:30 połączona z Mszą Św.

6. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

7. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św., a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną Liturgią Sakramentu Chrztu Św.

8. W dniach 06-08.07.2016r. w godz. 9:00-12:00 i 17:00-20:00 przy plebanii zostanie przeprowadzona przez Stowarzyszenie „Pomoc Kościołom w Potrzebie” zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód przeznaczony będzie na pomoc kościołom misyjnym m.in. na budowę studni, szkół i szpitali.

9. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca, również w okresie letnim.  Pamiętajmy o wyłączeniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

10. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii.