23 Niedziela Zwykła /07.09.2014r./

1. Dziś przeżywamy 23 niedzielę w ciągu roku.

Od dziś powracamy do stałego porządku Mszy Św. niedzielnych.

Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.

Po Mszy Św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont naszego kościoła.

O godz. 13:00 Msza Św. w intencji dzieci, które były ochrzczone we wrześniu 2013r.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

w poniedziałek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
w sobotę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i dra Kościoła
w niedzielę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

3. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Parafialny Oddział Caritas. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:00 w salce katechetycznej. Zapraszamy osoby, które chcą się włączyć w pracę naszego zespołu. W tym miejscu prosimy by nie przynosić pod drzwi kościoła worków z odzieżą używaną. Osoby, które chcą pomóc prosimy o wcześniejszy kontakt z dyżurującymi w celu ustalenia jakiej formy wsparcia potrzeba najbardziej. Dzień i godziny dyżurów Caritas zostaną podane w przyszłą niedzielę.

4. We wtorek po Mszy Św. wieczornej dla młodzieży klas 1 gimnazjum spotkanie w salce na plebanii rozpoczynające przygotowanie do bierzmowania.

5. W środę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji parafian – Pro populo, a o godz. 17:30 zapraszamy nowennę do MB Muchoborskiej.

6. W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi.

7. W sobotę zapraszamy na Różaniec Fatimski połączony z procesją z Najświętszym Sakramentem wkoło kościoła o godz. 17:00.

8. W sobotę Msza Św. o godz. 18:00 a po niej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną liturgią chrztu św.

9. Za tydzień, w niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach.

10. W przyszłą niedzielę, 14.09.2014r., po Mszy Św. o godz. 10:45 spotkanie dla rodziców dzieci z klasy 3a przygotowujących się do I Komunii Św. Zostanie na tym spotkaniu podany termin I Komunii św.

Natomiast po Mszy Św. o godz. 18:00 spotkanie w kościele dla rodziców dzieci, które przeżywać będą rocznicę I Komunii Św.

W tym miejscu informujemy, że wszystkie dzieci, które rozpoczęły edukację w roku szkolnym 2013/2014 i później do I Komunii Św. przystępują w 3 klasie szkoły podstawowej.

11. Serdecznie zapraszamy chętne osoby do chóru parafialnego. W sposób szczególny zapraszamy do tego panów. Próby chóru odbywają się we wtorki i czwartki w kościele po Mszy Św. wieczornej.

12. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w spotkaniach scholii dziecięcej. Spotkania w każdą sobotę o godz. 14:30 w domu Sióstr Salezjanek.  Zapraszamy także na spotkania młodzież w każdy piątek po Mszy wieczornej.

13. Jest już nowa książka intencji na rok 2015. Szczególnie prosimy te osoby, które pragną zamówić Mszę św. gregoriańską, czy Mszę ślubną o przyjście do kancelarii parafialnej w tym miesiącu.

14. W związku z przypadającym 28.09.2014r. odpustem parafialnym informujemy, że Msze Św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. w tym miesiącu będą 14.09. i 21.09.

15. Spotkanie wspólnoty „Dzieci Maryi” w poniedziałek o godz. 16:00 w domu Sióstr Służebniczek przy ul. Zagony. S. Eligia zaprasza też do Marianek nowe dziewczynki.

16. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu uprzejmie zawiadamia, że w dniu 27 września 2014 roku odbędzie się II Archidiecezjalna Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Metropolitalnego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardo Śląskim /więcej informacji/.

17. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich wiernych naszej Archidiecezji do publicznej procesji z relikwiami św. Stanisława biskupa i męczennika oraz św. Doroty dziewicy i męczennicy, która odbędzie się w niedzielę 21 września. Rozpocznie się w Bazylice Św. Elżbiety o godz. 16:00, a zakończy się Mszą św. w kościele p.w. Św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława /więcej informacji/.

18. Kuria Wrocławska zaprasza do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę. Będzie ona połączona z czuwaniem przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd w piątek, 19.09.2014r. o godz. 14:45. Na Jasnej Górze uczestniczyć będziemy w uroczystej Mszy Św. o godz. 18:30, modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim o godz. 21:00. Po Apelu wyjazd powrotny do Wrocławia. W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę. Koszt wyjazdu – 35 zł.

19. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu informuje o rozpoczęciu drugiego etapu inicjatywy „Stop seksualizacji naszych dzieci”. Akcja ta realizowana jest pod patronatem Metropolity Wrocławskiego, Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Etap ten ma na celu dotarcie z informacją, dotyczącą zagrożeń wynikających z seksualizacji dzieci i prób wprowadzenia edukacji seksualnej typu B (czyli opartej na biologii a nie na wartościach), bezpośrednio do rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz do rodziców dzieci przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania /więcej informacji/.

20. W środę, 1 października br., rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Cykl konferencji (8 wykładów) w każdą środę poprowadzi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną odnowić swoją wiarę i odnaleźć Pana Boga w swoim życiu. /Więcej informacji/.